Yükleniyor...

PlayDapp (PLA) Coin Nedir?

PlayDapp, dijital varlıkları kitleler için erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir blockchain oyun platformudur.

playdapp coin nedir

PlayDapp, dijital varlıkları kitleler için erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir blockchain oyun platformudur.

PlayDapp (PLA), bir blockchain oyun platformu olan PlayDapp’e ve değişmez token (NFT) pazarına güç veren Ethereum odaklı bir tokendir. PLA, PlayDapp’teki işlemleri işlemek için birincil token görevi görür. PlayDapp coin (PLA) nedir, nasıl çalışır, ne kadar, nereden alınır vs. hakkında detaylı bilgiler.

PlayDapp (PLA) Coin Nedir?

PlayDapp (PLA), bir blockchain oyun platformu olan PlayDapp’e ve değişmez token (NFT) pazarına güç veren Ethereum odaklı bir tokendir. PLA, PlayDapp’teki işlemleri işlemek için birincil token görevi görür. Oyun geliştiricileri, kullanıcılar oyun içi satın alma işlemi yaptığında ÜLR’yi de alabilir.

PlayDapp, PlayDapp hizmet platformu aracılığıyla kriptosuz oyun kullanıcılarını blockchain oyun kullanıcılarına getirmek istiyor. Bunu yapmak için PlayDapp, kripto para birimi olmadan oyun oynamak için PG çözümleri sunar. PlayDapp, daha fazla kullanıcının PlayDapp hizmet platformunda oyun oynamasına ve kripto oyunu kullanıcıları olmasına izin vermek için çeşitli blok zinciri ağı ve oyun dApp’leri sağlayacaktır.

PlayDapp’in yerel tokeni olan PLA, ERC20 standardını kullanan bir temel yardımcı program tokenidir. Oyun dApp operatörleri veya geliştiricileri, PlayDapp’ten oldukça küçük bir işlem ücreti düşüldükten sonra, her oyun içi satın alma veya ticarette PLA alırlar.

PlayDapp PLA Games e1640194045327 1

PlayDapp (PLA) Nasıl Çalışır?

PlayDapp, merkezi olmayan oyunların birbirine bağlı bir ekosistemi olarak işlev görür. DeFi ve P2E oyunlarının birleşimi GameFi, şimdi her zamankinden daha popüler. Kullanıcılar, platformu oynadıklarında kripto para birimi şeklinde ödüller kazanırlar. Bu kazançlar daha sonra alım satım stratejinizi karşılamak için takas edilebilir, stake edilebilir veya HODLed olabilir.

Platform oyunları, NFT’lerin seviyesini yükselterek, güçlendirerek ve birleştirerek değerini artıran bir oyun içeriği portföyü yaratan birlikte çalışabilir olacak şekilde tasarlanmıştır.

PLA, platformun yerel yardımcı program tokenidir ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

  • Oyun İçi İşlemler: PLA, PlayDapp platformundaki ve pazaryerindeki oyunların oyun içi para birimidir.
  • Oyna-Kazan Teşvikleri: Kullanıcılar, oyun içi aktivite için ödül olarak PLA tokenleri kazanabilir ve dereceli PVP savaşlarında rekabet edebilir.

Protokol, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • C2C Pazar Yeri: Kullanıcıların oyun içi varlıkları satın almaları ve NFT’leri birbirleriyle takas etmeleri için bir pazar yeri.
  • PlayDapp SDK: Geliştiricilerin veya şirketlerin varlıklarını bağlamalarına ve sistemlerini entegre etmelerine yardımcı olacak geliştirici araçları.
  • Birlikte Çalışabilir NFT’ler: Kullanıcılar PlayDapp platformunda yeni bir oyun oynadığında, Birlikte Çalışabilir NFT, önceki oyun için bir ödül ve yeni oyunların doğal bir çapraz tanıtımı olarak hizmet edebilir.

PlayDapp (PLA) Hangi Sorunları Çözüyor?

PlayDapp, oyna-kazan pazarını rahatsız eden çeşitli sorunları hafifletmeyi amaçlamaktadır. Kazanmak için oyna, kullanıcıların oyun ekosisteminden alınabilecek ödüller kazanmalarını ve diğer varlıklar için ticaret yapmalarını sağlayan video oyunlarını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Blockchain teknolojisinin kazan-kazan oyun sektörüne entegrasyonu, konseptte devrim yarattı.

PlayDapp, birlikte çalışabilir NFT’lerin entegrasyonu ile NFT oyun konseptini daha da ileriye taşıyor. Bu dijital varlıklar, PlayDapp oyun ağının tamamında kullanılabilir. Bu strateji, kullanılabilirliklerini ve genel talebi arttırdığı için NFT’lere değer katar. Ayrıca PlayDapp geliştiricilerinin daha etkileşimli ve sürükleyici dijital manzaralar oluşturmasını sağlar.

Kayıp Değer

En sevdikleri oyunlara binlerce saat harcayan oyuncular var. Ek olarak, bu oyuncuların çoğu, oyun içi ilerlemelerinin yanı sıra ek yükseltmeler ve özellikler için ödeme yaptı. Ne yazık ki, tüm bu değer, blok zinciri oyna-kazan oyununun tanıtılmasından önce kaybedildi.

PlayDapp piyasayı değiştirir. Oyuncular katıldıklarında ve oynadıklarında gerçek kripto para birimleri ve NFT’ler kazanırlar. Ağ, kullanıcı deneyimini geliştirmek için iki farklı NFT türü kullanır. Oyunla ilgili NFT’ler, oyundaki unvanları ve işlevleri nedeniyle değer taşır. Özel silahlar, koleksiyonlar, kıyafetler, araçlar ve daha fazlası gibi öğeleri içerebilirler. Değerleri, özelliklerinden ve işlevselliklerinden gelir. Kullanıcıyla ilgili NFT’lere benzerler, temel fark, ikincisi, kullanıcıların eylemleri yoluyla değerini iyileştirmelerini sağlar.

Seçim Eksikliği

Oyna-kazan oyun sektörü şu anda seçimden yoksun. Pazar, blockchain tabanlı oyunlar açısından hala oldukça yeni. Bu nedenle, blok zincir oyunlarının çoğu tasarım ve özellikler açısından çok temeldir. PlayDapp, oyun kitaplıklarının tanıtımıyla bu sorunu ele alıyor. Burada kullanıcılar token destekli RPG, MMORPG, battle royal ve daha fazlasını içeren çeşitli oyunlar bulabilir.

Yüksek Ücretler

Oyuncuları rahatsız eden bir diğer önemli konu ise yüksek ücretlerdir. Blockchain oyun sektörü, oyunculardan varlıklarını ekosistemden çıkarmak için yüksek ücretler talep edebilir. PlayDapp, oyuncuların oyun deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için kullanıcı ücretlerini düşürür.

PlayDapp PLA TOken Value CoinGecko e1640194080441

PlayDapp’in (PLA) Faydaları

PlayDapp kullanıcılarının keyif aldığı birçok avantaj vardır. Ağ, inovasyonu deneyimli bir geliştirici ekibiyle birleştirir. Sistem ödeme seçenekleri açısından da esnektir. Geliştiriciler, ETH, XRP, BCH ve KLAY gibi diğer popüler blok zincirlerini entegre eden başlıklar oluşturabilir. Kullanıcılara daha fazla seçenek sağlamak için DEX’lerden (merkezi olmayan borsalar) da yararlanabilirler.

Ödüller

PlayDapp’i kullanarak günlük P2E ödülleri kazanmanın birçok farklı yolu vardır. Oyun içi görevlerde ve diğer maceralarda yarışarak ödüller kazanabilirsiniz. Ayrıca token’larınızı stake edebilir ve herhangi bir oyun oynamanızı gerektirmeyen düşük riskli ödülleri güvence altına alabilirsiniz. Staking, yeni yatırımcıların önceden belirlenmiş ödülleri güvence altına almaları için basit bir yoldur.

Kullanıcıların, eylemlerine göre değeri artabilecek NFT’ler oluşturmasını sağlayan başlıklar vardır. PlayDapp ayrıca, yolculuklarınız sırasında gerçek kripto para birimleri bulabileceğiniz macera oyunları da sunar. En sevdiğiniz oyun başlığının keyfini çıkarırken nadir bulunan bir NFT koleksiyonu bulduğunuzu hayal edin. Birlikte çalışabilir P2E oyun başlıklarını tartışırken olasılıklar sonsuzdur.

NFT Desteği

PlayDapp, kullanıcılara daha fazla fırsat sunmak için NFT’ler (değişmeyen token’lardan) teknolojisinden yararlanır. Ağın şu anda üç SR sınıfı PlayDapp Town PLAYZ NFT’si var. Kullanıcılar, SSR dereceli PlayDapp Town PLAYZ NFT’yi stake ederek haftalık 5.000 PLA’ya kadar ödül kazanabilirler.

Deneyimli Ekip

PlayDapp geliştirici ekibi, +40 deneyimli geliştiriciden oluşur. Her operatör, pazarlamacı ve tasarımcı, blok zinciri ve oyun sektörlerinde yıllarca çalışan eğitime sahiptir.

PlayDapp (PLA) Hangi Borsada?

PlayDapp (PLA) aşağıdaki borsalarda mevcuttur:

Binance: Avustralya, Kanada, Singapur, Birleşik Krallık ve dünyanın çoğu için en iyisi.

Gate.io: Bu borsa 2013 yılında kuruldu ve PLA satın almak için daha itibarlı borsalardan biri.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner