Yükleniyor...

Polkastarter (POLS) Coin Nedir, Nereden ve Nasıl Alınır?

Polkastarter (POLS) Coin, kolay kullanım bir launchpad sağlamak üzere tasarlanan blok zincir platformudur.

polkastarter

Polkastarter (POLS) Coin, kolay kullanım bir launchpad sağlamak üzere tasarlanan blok zincir platformudur. Polkastarter, Daniel Stockhaus ve Tiago Martins tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Projenin yerel token’ı ise POLS’ tur. POLS Coin platformun likidite ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra yönetim ihtiyaçlarına da cevap veren bir kripto para birimidir.

Polkastarter Coin Nedir?

Polkastarter, düşük işlem ücretleri sunan, çok zincirli, merkeziyetsiz bir bağış toplama platformu olarak tanımlanmaktadır. 2020 yılında Daniel Stockhaus, Tiago Martins ve Miguel Leite tarafından kurulmuştur. Platform, sermayeyi artırmak ve özel bir topluluk oluşturmak amacıyla, gelecek vaat eden kripto projeleri için IDO teşebbüslerini desteklemektedir. Kripto para piyasasındaki projeler, uzun vadeli gelişimleri için kaynağa ihtiyaç duymaktadır. ICO ve IEO yöntemleri, kaynak yaratmada uzun yıllardır kullanılan yöntemlerden olmuştur. Mevcut durumda ise Initial Decenralized Exchange Offering (IDO) kullanımı devam eden yöntemlerden biridir.

IDO, ilk merkeziyetsiz borsa arzını ifade etmektedir ve blockchain alanında popüler bir kitle fonlaması yöntemidir. IDO etkinlikleri herhangi bir proje için daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz bir fon toplama yöntemi sunmaktadır. Polkastarter ekibi buradan yola çıkarak, zincirler arası token havuzları ve açık artırmalar için Polkaster’i geliştirmiştir. Ardından IDO’lar için en popüler platformlardan biri haline gelmiştir.

polkastarter

Polkastarter Ne İşe Yarar?

Polkastarter projesinin amacı Uniswap sayesinde, AMM modelini kullanmak yerine likidite sermayesinin fiyatını sabitleyerek takas anlaşmasını sağlamaktır. Proje, kapalı teklif dışında sabit ve dinamik oran takaslarını da kullanmayı amaçlamaktadır. Ayrıca fon toplarken ve toplulukları büyütürken bir yandan da çoklu zincir token havuzları yaratmasına yardımcı olmaktadır.

Polkastarter, milyonlarca dolarlık fon oluşturmayı ve geliştiricilerin, projelerini halka açık hale getirmesini sağlamıştır. POLS Coin varlıkları ile platform içerisinde açık arttırmalar düzenlenebilmektedir. Yeni projelerin halka arz edilmesi sağlanmaktadır. Platform, hem sabit hem de dinamik oran takaslarını da içeren bir dizi açık artırma türünü işler. Kripto para birimi projelerine fon toplamak isteyen geliştiriciler ile birlikte indirimli satışlar için de platform kullanılabilmektedir.

Polkastarter

Polkastarter’ın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Polkastarter, popüler bir blockchain projesidir. Polkastarter projesinin pek çok avantajı olduğu gibi aynı zamanda dezavantajları bulunmaktadır.

POLS Coin Avantajları

  • Merkeziyetsiz borsasa protokolü mevcuttur.
  • POLS Coin büyük kripto para borsalarının neredeyse hepsinde listelenmektedir.
  • Kripto para birim projeleri yanında OTC anlaşmaları ve indirimli satışlar için kullanılabilecek şekilde geliştirilen proje çok yönlüdür.
  • Satış bitene kadar sabit fiyatı koruyarak sermayeyi artırma hedeflerinin gerçekleşmesini sağlamaktadır.
  • Token’lar arasında ağlar arası kolay takasları mümkün kılar.
  • Ethereum blok zinciri üzerinde işlem gören bir token olduğu için çok sayıda madenci ve ağın güvenliği yüksektir. 
  • Farklı blokzincirler arası veri paylaşımını destekleyen bir projedir.

POLS Coin Dezavantajları

  • Binance Launchpad gibi büyük rakiplere sahiptir.
  • Yerel token fiyatı oldukça değişiklik göstermektedir.
  • Herhangi bir çalınma veya saldırı ihtimaline karşı POLS Coin’in borsa cüzdanında değil donanım cüzdanda saklanması gerekebilir.

POLS Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Polkastarter platformunun yerel kripto para birimi POLS Coin, birçok kripto para biriminde listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, Uniswap (V2), Coinbase Exchange, KuCoin, Kraken, PancakeSwap (V2), OKX, Huobi, Crypto.com Exchange, CoinEx gibi platformlar verilebilir. POLS satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalı ve hesap oluşturmalıdır. Ardından kimlik doğrulama işlemleri gerçekleştirilmeli ve alım satım sayfası açılmalıdır. Alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda POLS satın alınabilir. Satın alınan POLS Coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner