Yükleniyor...

Polygon (MATIC), Yeni Blockchain Projesi ‘Avail’i Duyurdu

Polygon, “Güçlü bir genel amaçlı ölçeklenebilir veri kullanılabilirlik katmanı” olarak tanımlanan “Avail”i duyurdu.

polygon avail

Polygon, “Güçlü bir genel amaçlı ölçeklenebilir veri kullanılabilirlik katmanı” olarak tanımlanan “Avail”i duyurdu. Ayrıca platform, getiri toplayıcı Pickle.Finance’ın piyasaya sürüldüğünü de açıkladı.

Polygon bir basın açıklamasında, yeni duyurduğu blockchain projesi Avail’in bağımsız zincirleri, yan zincirleri ve zincir dışı ölçeklendirme çözümlerini hedefleyeceğini paylaştı. Platform, 2020’nin sonlarından beri Avail üzerinde çalışıyor ve şu anda devnet aşamasında.

Basın bülteninde yapılan açıklamada günümüzün Ethereum benzeri eko sistemlerindeki üç ana eş türü ayrılıyor: Doğrulayıcı düğümler, tam düğümler ve hafif istemciler ile üçü arasındaki yürütme mimarisi. Takımın tanımladığı gibi, “Avail, blok doğrulama sorununu veri kullanılabilirliği doğrulamasına indirger”, böylece fikir birliğine sahip bir blok, yalnızca bloğun arkasındaki veriler mevcutsa geçerlidir.

1wGH6FLKlYR5y4uijJ2Z97A

Anahtar görevler:

  • İşlem verilerinin kullanılabilirliğini garanti ederek kendi doğrulayıcı kümelerini oluşturmaya ve yönetmeye gerek kalmadan doğrulayıcı güvenliğini önyüklemek için rastgele yürütme ortamlarına sahip bağımsız zincirleri veya yan zincirleri etkinleştirmek.
  • Avail’i zincir dışı veri kullanılabilirlik katmanı olarak kullanarak artırılmış ölçeklenebilirlik verimi sunmak için Validiums gibi Katman-2 çözümleri sunmak

2020’nin sonundan beri Avail üzerinde gizlice çalışıyoruz ve şu anda Devnet aşamasında. Çalışmalarda bir test ağı var. Kod tabanına yapılan referanslar da dahil olmak üzere problem, mimari ve çözüm hakkında daha fazla ayrıntı referans belgesinde bulunabilir. Avail hakkında daha fazla bilgi için lütfen Discord sunucumuza katılın veya [email protected] adresinden bize e-posta gönderin.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“2020’nin sonundan beri Avail üzerinde gizlice çalışıyoruz ve şu anda Devnet aşamasında. Çalışmalarda bir test ağı var. Kod tabanına yapılan referanslar da dahil olmak üzere problem, mimari ve çözüm hakkında daha fazla ayrıntı referans belgesinde bulunabilir. Avail hakkında daha fazla bilgi için lütfen Discord sunucumuza katılın.”

Pickle.Finance: Getiri Toplayıcı

Başka bir duyuruda, Pickle Finance, daha önce Ethereum üzerinde çalıştıktan sonra Polygon’da başlıyor. Pickle, diğer protokollerden gelen kullanıcı geri dönüşlerini birleştirmek için Pickle Jar’larını ve kullanıcıları Jar token’larını stake ettiklerinde ödüllendirmek için Pickle Farm’larını kullanır. Çeşitli çiftlikler, kullanıcıların çeşitli stake varlıklarına PICKLE token ödülleri kazanmalarına olanak tanır. Duyurunun bir parçası olarak, Polygon sekiz hafta boyunca her hafta 12.500 USD değerinde MATIC ödülleri sağlayacak.

Zincir Büyümeye Devam Ediyor

Polygon, yeni projeleri, kullanıcı büyümesini ve DeFi katılımını duyurmaya devam ediyor. Benimseme aynı zamanda istikrarlı bir hızda devam ediyor, kullanıcı büyümesi oldukça güçlü. Hatta Mark Cuban gibi büyük isimlerden yatırımlar geldi. DeFi, platform için önemli bir nokta oldu ve Ethereum ana ağına göre düşük ücretler, zinciri birçokları için çekici bir seçim haline getirdi. Cuban, Polygon yatırımı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kendimi giderek daha fazla kullanırken buluyorum” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner