Polygon’un (MATIC) Günlük Aktif Adres Sayısı İlk Kez Ethereum'u (ETH) Geçti • Coinkolik
Yükleniyor...

Polygon’un (MATIC) Günlük Aktif Adres Sayısı İlk Kez Ethereum’u (ETH) Geçti

Polygon'un günlük aktif adresleri ilk kez Ethereum'u geçti.

Poligon MATIC

Polygon’un günlük aktif adresleri ilk kez Ethereum’u geçti. MATIC adreslerinin sayısı şu anda 351.000 iken Ethereum’un ise 326.000.

Polygon, kurulduğundan bu yana, teknik geliştirme konusunda ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Polygon ağı, ilk kez günlük aktif adres sayısıyla Ethereum’u geçerek önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjelic, 27 Eylül’de Twitter’da bu anı tweet attı ve bunun “sadece başlangıç” olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MATIC adreslerinin sayısı şu anda 351.000, Ethereum’un ise 326.000’de duruyor. Bu piyasadaki bir ağ için dikkate değer bir gelişmedir. Katman 2 ölçeklendirme çözümleri, verimliliğiyle övünen birkaç proje tarafından hızla entegre edildi.

Polygon’un çoklu zincir sistemi, ağ güvenliğini korurken gas ücretlerini düşürmeye ve işlem hızlarını büyük ölçüde artırmaya başladı. Geliştirici dostu olacak şekilde tasarlanan platform, özel ağlar oluşturmak için modülleri kullanırken tek tıklamayla önceden ayarlanmış blok zinciri ağlarını dağıtabilir.

2017 yılında Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal, Anurag Arjun ve Mihailo Bjelic tarafından kurulan proje açık kaynaklıdır. MATIC’den Polygon’a yeniden markalaştı. Projenin danışmanları arasında Hudson Jameson, Ryan Sean Adams, Anthony Sassano, Pete Kim ve John Lilic yer alıyor. Polygon, başlangıcından bu yana, teknik geliştirme konusunda sürekli ilerleme kaydetti. Özellikle 2021 yılı önde gelen isimlerin projeye dahil olmasıyla birlikte olağanüstü bir yıl oldu.

Polygon, büyümeye ve gelişmeye devam ediyor

Polygon hem iş hem de teknik açıdan büyümeye devam ediyor. Büyük isimleri projeye dahil etmesinin yanı sıra, birden fazla kaynaktan fon aldı.

Bunlar arasında, kurumsal Ethereum ölçeklendirme için Polygon kullanacak olan Ernst ve Young da var. Ağda Cream Finance ve Set Protocol de başlatıldı. Polygon ayrıca, oyun ve NFT’lere odaklanan yeni bir bölümle, NFT alanında da genişliyor. Polygon Studios tarafından başlatılan proje Rario NFT platformudur.

Teknik gelişmelere gelince, ekip Avail adlı genel amaçlı bir blok zinciri yayınladı. İkinci olarak, isteğe bağlı yürütme ortamlarına sahip bağımsız zincirler ve yan zincirler sunan bir özellik geliştirdi. Blok zincirinin başlatılmasını ve işlenmesini kolaylaştırmak için işler yapmaya devam eden Polygon, Aleph.im ile işbirliği içinde NFT’lere ve dApp’lere ekstra güvenlik sağlamak için de çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x