Yükleniyor...

Popüler Analiste Göre Ethereum (ETH) 20.000 Doların Üzerine Çıkabilir

Coin Bureau'dan analist Guy'a göre Ethereum (ETH), gelişmekte olan kripto para sektörüyle beraber 20.

ethereum eth 20.000 dolar

Coin Bureau’dan analist Guy’a göre Ethereum (ETH), gelişmekte olan kripto para sektörüyle beraber 20.000 doların üzerine çıkabilir.

Guy, ETH’nin 20.000 doları geçme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Popüler analist, yeni bir videoda, merkezi olmayan finansın (DeFi) ve geleneksel finans hizmetlerini dezavantajları olmadan çoğaltma yeteneğinin, Ethereum’u yükselişe geçirecek katalizör olacağını söylüyor.

Analist, 1.13 milyon YouTube abonesine geleneksel finansın “tamamen değiştirilebilir” olduğunu söylüyor.

“Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bankalar son on yılda oldukça kötü performans gösteriyor. ABD bankalarından Çin, Japonya ve Avrupa bankalarına kadar, bir zamanlar yükselen bir endüstriden gelen berbat bir performans görüyoruz. Sadece şunu hayal etmeye çalışın: 2008 mali çöküşüne neden olan sektör budur. Kazançları özelleştirme ve kayıpları sosyalleştirme zanaatını geliştirdiler. Ancak buna rağmen yine de hissedarları için herhangi bir değer yakalayamadılar. O zaman soru şu olur: Bu bankalar hangi hizmetleri sağlıyor ve bunlar DeFi’da çoğaltılabilir mi?”

Analist, bu soruyu yanıtlamak için, türev borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes tarafından Nisan ayında kaleme alınan bir makaleye işaret ediyor. Hayes makalesinde, DeFi’nin tasarruf hesaplarını, çek hesaplarını ve güven hizmetlerini nasıl kolayca kopyalayabileceğini açıklıyor. Bununla birlikte, DeFi kredi sunabilse de, sektörün aşırı derecede teminatlandırılmış olduğunu, bu da bankaların eksikliklerine rağmen kredilerle daha iyi bir iş yapma eğiliminde olduğunu belirtiyor.

Hayes, Ethereum’un bankaların ve dört büyük denetim firmasının beş yıllık ortalama kazançlarının bir yüzdesini yakalayabilirse, değerinin fırlayacağını belirtiyor. Hayes’in denklemlerine dayanarak, Ethereum ekosistemi geleneksel finans gelirinin %0,5’ini ele geçirmeyi başarırsa, 10 kat değerlenecek ve 20.000 dolardan fazla olacaktır. Geleneksel finansın gelirinin %5’ini yakalamak, onu 200.000 dolara gönderecektir.

Analist, geleneksel finans gelirinin %0,5’ini yakalamanın DeFi için makul bir beklenti olduğunu iddia ediyor:

“Bu gerçekleşme, kurumsal yatırımcıların bunu aşmasının nedenidir. Bu gerçekleşme, Goldman’ın Bitcoin’de sunmadan önce Ethereum seçeneklerine dalmasının nedenidir. Şimdi, elbette, çoğu gelecek güncellemelere bağlı. 300 milyar doları aşan bir ağda bu tür temel yükseltmeleri ileriye taşımak kolay bir başarı olmayacak. Ama bunlar gerekli.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x