Yükleniyor...

Quant Fiyat Analizi İncelemesi

Quant Yükselişine Devam Ediyor Kripto para piyasası genel olarak bir süredir düşüş trendi içerisinde bulunuyor.

Quant Yükselişine Devam Ediyor

Kripto para piyasası genel olarak bir süredir düşüş trendi içerisinde bulunuyor. Bitcoin öncülüğünde altcoinler de bu düşüş trendine uyum sağlıyor. Tüm bu düşüşlere rağmen Quant coin son 1 hafta içerisinde en çok yükseliş ivmesi kazanan kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 100 coin arasında 28. sırada bulunan Quant coin son bir haftadır %37,57 son 24 saatte ise %15,18 değer artışı yaşadı. 

Quant Nedir?

Quant, ağın verimliliği ve birlikte çalışabilirliğini azaltmadan blok zincirleri ve ağları küresel ölçekte birbirine bağlamak amacıyla 2018’de piyasaya sürülmüştür. Quant, blok zinciri işletim sisteminin oluşturulması yoluyla birlikte çalışabilirlik sorununu çözen ilk proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Son 20 yıldır teknolojinin ciddi bir değişim yaşadığını ifade eden Quant platformu, bu değişimle beraber güvenlik maliyetlerinin de aynı oranda katlandığını ifade ediyor. Proje geliştiricilerine göre Quant, blok zincir teknolojisi verimli ve etkili bir şekilde kullanıldığında bu durumu değiştirecek şekilde tasarlandı. Quant Network projesi, farklı blok zincir ağlarını bağlamak için bir işletim sistemi dağıtılmış defter teknolojisi ve Overledger ağı olarak inşa edilmiştir. Bu projeden, blok zincirler için inşa edilecek ilk işletim sistemi olarak bahsedilmektedir. 

Overledger Nedir? 

Quant platformunun sunduğu çözümler arasında yer alan Overledger, sadece blok zincirleri birbirine bağlamakla kalmayıp, aynı zamanda mApps olarak bilinen çok zincirli uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştıran ve internet zincirlerini bağlamak amacıyla mevcut ağları kullanan dünyanın ilk blok zincir işletim sistemidir. Overledger, geliştiricilerin ve işletmelerin müşterileri için merkezi olmayan ve çok zincirli uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan gelecekteki bir dijital ekonomi ekosisteminin etrafında inşa edilmesi gereken çekirdeği temsil etmektedir. Quant projesinin sunduğu çözümler arasında GoVerify isimli bir sistem daha bulunmakta. 

GoVerify Nedir? 

GoVerify sistemi ile birlikte kullanıcılar, e postaların, SMS’lerin ya da telefon aramalarının gerçek bir kişiden mi yoksa sahte bir yerden mi geldiğini anlayabiliyorlar. 

QNT İncelemesi

2018 yılında piyasaya sürülen Quant, ilk listelendiğinde 25 cent seviyesindeydi. En yüksek seviyesine ise geçtiğimiz yılın Eylül ayında ulaştı. En yüksek seviyesi 428 dolar olan tokenin en düşük seviyesi ise 23 Ağustos 2018’de gördüğü 16 cent seviyesiydi. Maksimum arzı 14 milyon 612 bin 493 olan tokenin yaklaşık 12 milyon 72 bin 738’i şu anda dolaşımda bulunuyor. Quant Network ekosistemi, ağa ve Overledger platformuna erişmek için QNT tokenini kullanır ve veri paylaşımını güvence altına alır. Ağın çok önemli bir parçası olan QNT Token, sorgulayıcılık, girişkenlik, sarsılmaz olmak, atiklik ve güvenilirlik gibi proje değerlerini destekler. Ethereum blok zinciri üzerinde ERC-20 formatı üzerinde oluşturulmuş bir akıllı kontrat olan Quant’ın madenciliği ise yapılmıyor. 

Quant Fiyat Analizi

Şu anda 213 dolar seviyelerinden yükselişine devam eden Quant, birçok analist tarafından ilgi çekiyor. FXStreet analistlerine göre, sektördeki birçok uzman, yükseliş potansiyeline dayanarak Quant’ın devasa bir ralli yapabileceğini iddia ediyor. Quant’ın son 5 aylık performansına baktığımızda kripto para piyasasının en güçlü altcoinlerinden biri olduğunu görebiliriz. Haziran ayında 40 dolar seviyelerine kadar düştükten sonra fiyatı 11 haftadır yükseliş eğiliminde bulunuyor. Quant’ın yükseliş faktörleri olarak sınırlı arzını, ucuz market değerini ve proje geliştirme çabalarının ön plana çıkmasını gösterebiliriz. Peki ilerleyen günlerde izleyeceğimiz destek ve direnç seviyeleri nereler? Yükselişine devam etmesi durumunda Quant’ın karşılaşacağı ilk direnç noktası 230 dolar seviyesinde bulunurken bir sonraki direnç noktası ise 255 dolar seviyesinde bulunuyor. Quant’ın yaşayacağı olası bir düşüş durumunda ise destek seviyeleri sırasıyla 190 dolar ve 166 dolar seviyelerinde yer alıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner