Yükleniyor...

Projenin CEO’sundan şüpheli hareket: İki gün kala istifa etti

Solana tabanlı kripto projesi IOnet'in CEO'su, token'ın piyasaya sürülmesine iki gün kala istifa etti.

proje ceo istifa ionet

Solana tabanlı kripto projesi IOnet’in CEO’su, token’ın piyasaya sürülmesine iki gün kala istifa etti.

Solana merkezli yapay zeka projesi, makine öğrenimi girişimlerinin geleneksel buluta kıyasla çok daha düşük bir maliyetle  bilgi işlem gücünden faydalanabilmesi için bir ağ oluşturmak üzere GPU tedarikini bir araya getiriyor. Böylesine bir teknoloji sunan io.net, CEO’sunun istifasıyla kafaları karıştırdı.

io.net’in kurucularından Ahmad Shadid, token’ın piyasaya sürülmesine iki gün kala projeden ayrıldı ve yerine kurucu arkadaşı ve eski baş işletme sorumlusu Tory Green getirildi. Shadid, 9 Haziran’da X’e şunları yazdı : “Geçmişimle ilgili iddialar varken, io.net’in dikkatim dağılmadan ilerlemesine izin vermek ve hem büyümesine hem de başarısına odaklanmak için CEO’luk görevimden ayrıldığımı belirtmek isterim.”

io net ceo istifa kripto

İstifa eden CEO hakkında ‘dumping’ suçlaması

io.net token’ı IO, 11 Haziran’da saat 15.00’te Binance‘in Launchpool’unda piyasaya sürülecek. Lansman sırasında 95.000.000 IO token’ı piyasaya sürülecek ve maksimum 800.000.000 IO token arzı dolaşıma girebilecek. Shadid’in ayrılışının zamanlaması, sosyal medyada Shadid’in IO’ları piyasaya sürüldüğü anda dumplayacağı yönünde endişelere yol açtı.

Shadid, IO’nun dört yıllık kilitlenmeye tabi olduğunu ve hiçbir yatırımcı, danışman veya ekip üyesinin aylık kazanılmış token’larını Haziran 2025’e kadar satamayacağını söyleyerek suçlamaya yanıt verdi. Shadid ayrıca “ekosistemin büyümesine yardımcı olmak” adına GPUS Foundation’a kişisel olarak bir milyon adet IO token başlayacağını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner