Yükleniyor...

Rakamlarla 2019’da Kripto Para Borsası Paribu

Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu Paribu, yakın zaman önce yayına aldığı resmi blog sayfası "ParibuLog" üzerinde "Rakamlarla Paribu’nun 2019 yolculuğu" başlığıyla bir infografik paylaştı.

Kripto Para Borsası Paribu

Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu Paribu, yakın zaman önce yayına aldığı resmi blog sayfası “ParibuLog” üzerinde “Rakamlarla Paribu’nun 2019 yolculuğu” başlığıyla bir infografik paylaştı. Paylaşılan infografikte Paribu’nun ve kripto paraların 2019’daki kilometre taşları yer alıyor.

Paribu’ya ilişkin olarak, 2019’un Ocak ayında her 4 saniyede bir işlem yapıldığı ve 15 Şubat itibariyle 7/24 Türk Lirası yatırma ve çekme işleminin yapılabilir hale gelmesinin yanı sıra; borsanın günlük işlem hacminin Mayıs ayında 200 milyon TL’yi aşması, 18 Temmuz’da iOS ve Android platformları için Paribu uygulaması yayına alınması, Eylül ayında borsanın kullanıcı sayısının 550 bini geçmesi, borsada işlem gören kripto para sayısının 15 Ekim itibariyle 18’e çıkması ve Kasım ayında Paribu mobil uygulamasının kullanıcı sayısının 70 bini geçmesi infografikte yer bulmuş durumda.

Dünyada kripto paraların kilometre taşları olarak Bitcoin’in Ocak 2019 ile Haziran 2019’da yüzde 282 değer kazanarak 13.880 dolara yükselmesi, Haziran ayında kripto paraların toplam piyasa değerinin 389 milyar dolar olması, kripto paraların günlük ortalama 50 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olması, 300 civarı kripto para borsasının bulunması gibi birtakım önemli gelişmeler ve bilgiler ise kripto paraların 2019’daki kilometre taşları olarak sıralanıyor.

İşte Paribu’nun ve kripto paraların 2019’daki kilometre taşlarını gösteren infografik:

Paribu 2019

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner