Raoul Pal, Küresel Ekonomi Hakkında Uyarılarda Bulundu ve Kripto Portföyünden Bahsetti • Coinkolik
Yükleniyor...

Raoul Pal, Küresel Ekonomi Hakkında Uyarılarda Bulundu ve Kripto Portföyünden Bahsetti

Real Vision CEO'su ve makro ekonomi gurusu Raoul Pal, küresel bir ekonomik yavaşlamanın geldiğine inanıyor.

ekonomi

Real Vision CEO’su ve makro ekonomi gurusu Raoul Pal, küresel bir ekonomik yavaşlamanın geldiğine inanıyor.

Best Business Show’daki yeni bir röportajda Pal, daha yavaş ekonomik büyüme olacağına ve dolayısıyla hükümetlerden daha fazla teşvik olacağına dair işaretler olduğunu dile getirdi:

“Yaptığım çalışma, ekonominin, küresel ekonominin gelecek yıla oldukça önemli ölçüde yavaşlama olasılığının olduğunu gösteriyor. Ve yine, daha fazla teşvik ve daha fazla mali teşvikin geldiğini görebiliriz. Bu yüzden çoğu insanın gördüğünden çok farklı bakıyorum. Ayrıca petrol fiyatlarının arttığı gerçeği de var, bu da hane harcamalarını etkiliyor. Fiyatlar genel olarak hanehalkı harcamalarını vurdu. Michigan Üniversitesi’nin arabalar, evler ve dayanıklı mallar hakkındaki araştırmaları gibi tuhaf eski şeyleri görüyorsunuz. Fiyatların tümü yükseldiği için, temel olarak satın alınabilirlik açısından tüm zamanların en düşük seviyelerine indiler. Yani insanlar geri adım atıyor. Bunu konut piyasasında görüyoruz, her yerde görüyoruz, bu yüzden bu yüksek fiyatlar, çoğu zaman olduğu gibi, daha yüksek fiyatlar için bir tür tedavi. Bunun beklediğimizden çok daha yavaş bir büyümeye ve dediğim gibi daha fazla teşvike yol açacağını düşünüyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pal, hükümetlerin daha fazla para basarak ve hisse senetleri, Bitcoin ve kripto para birimleri gibi varlıkların fiyatlarını yükseltecek yeni teşvik önlemleri alarak gerilemenin etkisine karşı koyacağını söylüyor.

“Malların fiyatlarının yükseldiğinden emin değilim. Bu, sonunda ortadan kalkacağını düşündüğüm arz odaklı bir sorun. Varlıklar yükselir ve bu sizin ve benim her zaman tartıştığımız bir sorun olmuştur. Çünkü bir ev satın alamıyorsunuz, çünkü 33 yaşındasınız ve geliriniz artmıyor. Çünkü kimsenin geliri gerçekten artmıyor. O zaman bir nevi deliriyorsun. Bu, Bitcoin ile erkenden çok, çok ilgilenmemin arkasındaki tüm öncüllerden biri.”

Pal ayrıca portföyündeki mevcut kripto para oranlarından da bahsetti:

“Şu anki tahsisim muhtemelen %70 ETH [Ethereum], %5 Bitcoin ve ardından diğerleri. Peki neden bu tahsis? Bitcoin’e karşı değil, başka hiçbir şeye karşı değil. Çünkü ben bir finansal piyasa uzmanıyım ve risk eğrileri kullanıyoruz. Yani döngünün belirli noktalarında, bir boğa piyasasının ortasında, mümkün olduğu kadar çok risk almak istersiniz. Yani piyasanın daha spekülatif ucuna gitmek istiyorsunuz. Ethereum’un daha fazla akış göreceğini düşündüğüm gerçeğini izole ettim, benimseme döngüsünün başlarında ve bu muhtemelen fiyatları Bitcoin’den daha fazla artıracaktı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x