Yükleniyor...

Ravencoin Nedir? Ravencoin Yükselişini Sürdürür Mü?

Ravencoin yakın dönemin en dikkat çeken altcoinlerinden biri oldu.

Ravencoin yakın dönemin en dikkat çeken altcoinlerinden biri oldu. Ethereum’un Merge güncellemesi sonrası madencilerin Ravencoin ağına ilgiyi artırması ile Eylül ayı genelinde Ravencoin hashrate’i yüzde 500’ün üzerinde bir artış gördü. Bu durum ağın yerel varlığı RVN fiyatını da olumlu yönde etkiledi. Hatta geçtiğimiz ay Ravencoin, Coinmarketcap’de en trend kripto paraların başında yer alıyordu. Şu anda da son 30 gün içerisinde en trend kripto paralarda 11.sırada yerini alıyor. 

Ravencoin Nedir? 

Ravencoin, herkesin token oluşturabilmesine izin veren bir Bitcoin hard forku olarak 2018 yılında oluşturuldu. Adını ünlü roman dizisi Game Of Thrones’ta yer alan Westeros’taki posta kuşlarından almaktadır. Ağ, Bitcoin blok zincirine dayanmasına rağmen Bitcoin ağından daha hızlı ve daha kolay bir biçimde çalışmasıyla ön plana çıkıyor. Bitcoin ile benzer bir mekanizmaya sahip olan bu altcoin, güvenliği ön plana koyarak farklı bir hash algoritması tasarladı. Bu yeni algoritmayla birlikte madencilik havuzlarının dominantlığı ve ASIC madencilik cihazlarının kullanım zorunluluğunu ortadan kaldırmak amaçlanmıştı. Yani RVN madenciliği için ASIC cihazlar kullanmak zorunda değilsiniz.

Proof Of Work madencilik algoritmasını kullanan bu ağ, Ethereum madencilerinin Merge güncellemesi sonra bu ağı tercih etmesinin başlıca sebebi oldu. Bu özelliklerin dışında Ravencoin platformuyla birlikte ERC-721 akıllı kontratına sahip tokenler üretebilmek mümkün. Platformda yayınlanan tokenler, birçok farklı şekil ve amaçla kullanılabiliyor. Kullanıcılar, platform üzerinde gerçek zamanlı varlık transfer işlemleri veya değiştirilemez tokenler oluşturabiliyorlar. Birçok analiste göre Ravencoin ağı Bitcoin’e oldukça benzer şekilde çalışıyor. Ancak Bitcoine’e göre daha yüksek teknolojiye sahip ve BTC ağında bulunan hataları içermiyor. 

Yeni Başlayanlar için Ravencoin (RVN) Nedir? Nasıl Satın Alınır?(Yeni sekmede açılır)

Ravencoin İncelemesi

Toplam arzı 21 milyar olarak belirlenen Ravencoin’in dolaşımdaki arzı 11 milyar 771 milyon 249 bin 861’dir. Ravencoin’in bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviye 20 Şubat 2021’de 28 cent seviyesidir. Gördüğü en düşük seviye ise 13 Mart 2020’de 0,0087 olarak kayıtlara geçmiştir. 

Ravencoin Fiyat Analizi

Uzmanlara göre, Son 24 saatte %8,32’lik bir yükselişle 0,031 seviyesinde fiyatlanan Ravencoin şu an direnç seviyesinde bulunuyor. Popüler altcoin buradan yukarı yönlü kırılım yaşayıp kendini bu seviyenin üzerine atmayı başarırsa büyük çaplı bir yükseliş yaşayabilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner