Yükleniyor...

Ripple CEO’su: Bitcoin’im Var ve Pozisyonum Long!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, 20 Haziran tarihinde Fortune ile bir röportaj yaptı.

Ripple CEO Bitcoin ve XRP

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 20 Haziran tarihinde Fortune ile bir röportaj yaptı. Garlinghouse, röportajda Bitcoin (BTC) ve piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin birbirine rakip olmadığını söyledi.

Garlinghouse, iki ana kripto para biriminin temel farkını değinerek, Bitcoin’in bir değer deposu ya da “dijital altın” olduğunu, XRP’nin ise fiat-to-fiat transferleri için etkili bir çözüm sağlayan “köprü para birimi” olduğunu belirtti.

Ripple CEO’su, işlem maliyetleri bakımından Bitcoin ve XRP arasındaki farka da değindi. Ripple’ın bir kuruşun küçük bir kısmı karşılığında işlem yapabildiğini söyleyen Garlinghouse, bir Bitcoin işleminin ortalama maliyetinin 2,30 dolar olduğunu söyledi. Bu farkın Bitcoin’in başarısız olduğu anlamına gelmediğini ifade eden Ripple CEO’su, iki kripto para biriminin birbiriyle rekabette olmadıklarının altını çizdi..

Garlinghouse, her bir kripto para biriminin belirli bir kullanım durumuna hitap edeceğinden dolayı tek bir kripto para biriminin egemenliğinin olmayacağına olan güvenini dile getirdi. Garlinghouse ayrıca şunu söyledi:

Bitcoin’im var ve pozisyonum long. Bence Bitcoin bir değer deposu ve insanlar onu elinde tutuyor.

Ripple CEO’su, röportajda kripto para piyasasındaki mevcut ortama ilişkin görüşlerini de paylaştı. Blockchain ve kripto para piyasasında çok fazla saçmalığın bulunduğuna değinen Garlinghouse, sektörün bu saçmalıklardan kopmasının zor olduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x