Yükleniyor...

Ripple CEO’su, SEC’yi Ethereum’un (ETH) Statüsü Hakkında Eleştirdi

Teknoloji devi Ripple’ın CEO’su Bradley Garlinghouse, William Hinman'ın mahkemedeki son yazılı ifadesinin ardından, kripto para piyasasında netliğin olmaması konusundaki öfkesini paylaşmak için Twitter'a gitti.

ripple ceosu secyi ethereumun eth statusu hakkinda elestirdi

Teknoloji devi Ripple’ın CEO’su Bradley Garlinghouse, William Hinman’ın mahkemedeki son yazılı ifadesinin ardından, kripto para piyasasında netliğin olmaması konusundaki öfkesini paylaşmak için Twitter’a gitti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü direktörü Hinman, mahkemedeki yeminli ifadesinde, 2018’de Ethereum’un statüsü hakkında yaptığı “menkul kıymet değil” açıklamasından geri döndü.

Hinman mahkemede, kurumun ETH’nin statüsü hakkında “herhangi bir pozisyon almadığını veya bir görüş ifade etmediğini” belirtti. Garlinghouse, bu hareketin kripto para piyasasını netlikten uzak bir yola soktuğuna inanıyor.

Hinman’ın ilk ifadesi, SEC tarafından Aralık 2020’de Ripple aleyhine başlatılan dava ile bağlantılı olarak gerçekleşmişti. Kurum, fintech devi ve en üst düzey yöneticilerinden ikisi olan CEO Garlinghouse ve kurucu ortağı Larsen’i 2013’ten bu yana kurumsal yatırımcılara 1.2 milyar doların üzerinde kayıt dışı menkul kıymet (XRP) satmakla suçlamıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x