Yükleniyor...

Ripple Escrow Cüzdanından 1 Milyar XRP Daha Taşıdı

Genellikle SEC ile anılan Ripple, bu kez gündeme escrow cüzdanlarından yaştığı 1 milyar XRP ile geldi.

Ripple Escrow Cüzdanindan 1 Milyar XRP Daha Taşidi

Genellikle SEC ile anılan Ripple, bu kez gündeme escrow cüzdanlarından yaştığı 1 milyar XRP ile geldi. İlk olarak 15 Aralık 2017 yılında arzda öngörülebilirliği artırmak için 55 milyar XRP‘yi escrow cüzdanlarına kitlemişti. Son olarak zincir üstü verilere bakıldığında Ripple’ın 1 milyar XRP’yi daha 2 farklı escrow cüzdanından piyasaya taşıdığı görüldü.

Ripple’ın Escrow Cüzdanlarından 1 Milyar XRP Piyasaya Sürüldü

En popüler kripto para birimlerinden birisi olan XRP, son dönemde medyada kendisine sık sık yer bulmayı başarıyor. Bu kez de escrow cüzdanlarından yaşınan XRP’ler ile gündeme gelen Ripple, aslında bakarsınız bunu ilk defa yapmıyor.

Öyle ki 2017 yılından bu yana aktif olarak ayın ilk günü 1 milyar XRP piyasaya sürülüyor. Bu sistemin arzı dengede ve kontrol altında tutmak için kullandığı bir sistem. Diğer taraftan bu işlemlerin fiyatlara olumsuz yansıdığına dair görüşler de doğru değil. Öyle ki XRP’nin son 1 yıl içerisinde yüzde 50’nin üzerinde değer kaybı yaşaması bu satışlar ile alakalı değil.

Ancak yakın zamana kadar Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in XRP satışları XRP üzerinde olumsuz bir etki sahibiydi. Ancak McCaleb elindeki XRP’leri tamamen tüketti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner