Yükleniyor...

Ripple’da (XRP) bu bölge kırılırsa uçuş başlayabilir!

Bitcoin'in yükselişiyle yukarı yönlü ivme yakalayan Ripple (XRP) önemli bir bölgeyi zorlayarak dikkat çekti.

xrp ripple logo

Bitcoin‘in yükselişiyle yukarı yönlü ivme yakalayan Ripple (XRP) önemli bir bölgeyi zorlayarak dikkat çekti.

Son günlerde düşüş yönlü fiyatlayan XRP, Bitcoin’in 65.000 dolara atmasıyla beraber rahatladı. Rotasını yukarı çeviren popüler coin, boğa koşusuna göz kırparak yatırımcı kitlesini heyecanlandırdı. Diğer major coin’lere oranla zayıf kalan XRP, asıl yükselişine şimdi başlıyor olabilir mi? XRP yatırımcılarının dikkate alması gereken seviyeler hangileridir?

xrp ripple yükselis grafik

Ripple (XRP) için nefesler tutuldu!

0,6260 dolardan bu yana düşüş yönlü hareket eden Ripple (XRP), Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle ipleri tekrardan eline aldı. Henüz net bir şekilde yükseliş sinyali vermese de kritik bir direnç alanını zorlayan major coin, kırılım yapması halinde şiddetli bir yükselişe imza atabilir. Bir süredir düzenleyici baskısıyla boğuşan Ripple, SEC‘ye diş geçirmesi, BTC’nin yükselişi veya BTC dominansının düşmesi halinde sırasıyla 0,5440 – 0,5787 – 0,6260 – 0,6686 – 0,7134 ve 0,7442 dolara doğru yol alabilir.

xrp ripple coin altcoin

SEC’in Ripple’a zorluk çıkarmaya devam etmesi, jeopolitik problemlerin devam etmesi veya BTC dominansının sert artışı, haliyle XRP’de satış baskısı yaratacaktır. Böyle bir senaryoda sırasıyla 0,5270 – 0,5059 – 0,4643 – 0,4195 ve 0,3650 dolara doğru bir gevşeme takip edilebilir. Yakın zamanlı dip nokta olan 0,4195 doların kaybı, yüklü satışları beraberinde getirebilir. Bunlara ek olarak, kırmızı kutunun direnç görevi gördüğü her süreçte XRP’de geri çekilme olabilir.

XRP yatırımcıları, teknik tarafı takip ederken bir yandan da haber akışını göz önünde bulundurmalıdır. Ripple’a dair gelebilecek her haber, özellikle de kısa vadeli fiyat yapısında söz sahibi olabilir. Haber akışının pozitife evrilmesi ve teknik açıdan kırmızı bölgenin desteğe çevrilmesi, XRP’deki boğa sinyallerini artıracaktır.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner