Yükleniyor...

Ripple’da Önemli Bir Ayrılık Yaşandı

Ripple’ın iş geliştirme müdürü Daniel Aranda, yedi yıllık bir çalışmanın ardından şirketten ayrıldı.

ripple

Ripple’ın iş geliştirme müdürü Daniel Aranda, yedi yıllık bir çalışmanın ardından şirketten ayrıldı. Ripple’ın yatırım ve geliştirme kolu Xpring’i kurmaktan sorumlu olan Daniel Aranda, San Francisco merkezli blockchain ödeme şirketi ile ayrılık nedenleri hakkında bir açıklama yaptı. Twitter’daki veda mesajında Aranda, yedi yıllık etkileyici tecrübelerden sonra ‘yeni bir şeyler keşfedeceğini’ ifade etti.

Yedi Yıllık Bir Yolculuk

Aranda, Ripple’a 2013’te iş geliştirme direktörü olarak katılmıştı. 2016’dan 2018’e kadar, Xpring’e başlamadan önce şirketin genişlemesine odaklanan Ripple’ın Avrupa genel müdürü olarak görev yapıyordu. Aranda’nın ayrılışı, Ripple’ın para göndermeyi bilgi göndermek kadar kolay hale getirmesi planlanan PayID ödeme çözümünü başlatmasıyla çakıştı. Aranda şirketle çalışmanın kariyerinin “en büyük ayrıcalığı” olduğunu ifade etti.

ripple aranda

Diğer Önemli Ayrılıklar

Aranda, son iki yıldır Ripple’dan ayrılan en son yüksek profilli Ripple çalışanıdır. Daha önce de bildirildiği gibi, 1 milyar dolardan fazla XRP satışını denetleyen eski CME Group yöneticisi Miguel Vias da nisan ayında şirketi sessizce bırakmıştı. Dikkate değer diğer ayrılıklar, mevcut Binance.US CEO’su Catherine Coley ve Corey Johnson’ı içeriyor.