Yükleniyor...

Ripple’dan Flaş Bir Ortaklık Duyurusu Daha Geldi

Visa’nın iş ortağı Currencycloud şimdi işletmeler arası sınır ötesi ödeme platformlarını genişletmek için Ripple ile birlikte çalışmaya başladı.

ripple currencycloud ortaklık

Visa’nın iş ortağı Currencycloud şimdi işletmeler arası sınır ötesi ödeme platformlarını genişletmek için Ripple ile birlikte çalışmaya başladı. Londra merkezli şirketten yapılan basın açıklamasına göre, Ripple ortaklığının, yönetmeliklerin ve kısıtlamaların küçük ve orta ölçekli işletmeler için fırsatları kısıtladığı yerlerde yardımcı olacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Currencycloud CEO’su Mike Laven, şu ifadeleri kullandı:

“Currencycloud geleneksel bankacılık tarafından az hizmet alan KOBİ’ler için sınır ötesi ödemelerle ilişkili maliyetli ve zaman alıcı sorunlara netlik, hız ve değer getirme amacında. Ripple’ın çözümü, ağımızı dünyanın yeni bölgelerine genişletmemize yardımcı olacak ve müşterilerimiz için ödemelerin önündeki engelleri kaldıracak.”

Bununla birlikte, Currencycloud’un ODL (İsteğe Bağlı Likidite) -Ripple’ın XRP destekli havale ürünü- kullanmayı planlaması belirsizliğini koruyor.

180 Ülkede 50 Milyar Dolarlık İşlem

Bu yılın başlarında Currencycloud, bir dizi önde gelen şirketten 80 milyon dolarlık finansman sağladı. 2012 yılında faaliyete geçen şirket 180 ülkede 50 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirmiştir.

Geçtiğimiz ay Ripple’in ürün yönetimi ve kurumsal gelişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Asheesh Birla, San Francisco merkezli şirketin odağını KOBİ’lere kaydırdığını duyurmuştu.