Anasayfa Altcoin Haberleri Ripple'ın Çöküş Faciasının Arkasındaki Sebep Ne?

Ripple’ın Çöküş Faciasının Arkasındaki Sebep Ne?

ABONE OL:google-news

Ripple ve XRP, birçok alanda; özellikle de sınır ötesi ödemeler ve uluslararası transferler söz konusu olduğunda, kaydadeğer başarılar elde etti. Ancak 2020 yılının başlarından bu yana XRP, Ripple’ın müşteri tabanındaki agresif büyümenin yanı sıra küresel genişleme planlarını destekleyemedi ve böylece varlık, uzun bir düşüş trendine mahkum oldu.

“XRP Fiyatı Bastırılıyor”

Kripto para topluluğunun bilinen isimlerinden CryptoWhale, kripto para sahiplerinin XRP fiyatını bastırdığını öne sürüyor. Bilindiği üzere Ripple kurucularından Jed McCaleb, XRP ile yüksek benzerliğe sahip olan bir diğer kripto para birimi olan Stellar’ı (XLM) kurmak için, şirket ile yollarını ayırmıştı.

Jed McCaleb, bir zamanlar BTC işlemlerinin büyük çoğunluğunu gerçekleştiren ve 2014’te beklenmedik çöküşüyle tartışmaların odağı olan, en büyük Bitcoin borsası Mt.Gox’un kurucusu olarak da tanınıyor.

Jed McCaleb 2013 yılının başlarında, Ripple‘dan ayrılmaya karar verdiğini bildirmişti. McCaleb ayrılmaya karar verdiğinde, olumsuz etkiyi herkes tahmin edebiliyordu. Eski kurucunun elinde, satıldığında dijital varlığın fiyatını ciddi anlamda etkileyebilecek XRP miktarı vardı (yaklaşık 7 milyar token). Ripple’ın yönetim kurulu  ise tam da bu sebeplerle bu potansiyel sorunu önlemeye uğraştı. Bu nedenle iki tarafın uzlaşısıyla, McCaleb’ın günde belirli bir miktardan fazla XRP satamayacağı konusunda bir anlaşma yapıldı.

Jed McCaleb’ın Etkisi Bittiğinde Fiyat Yükselecek mi?

Ripple ile yaşanan olaylar sonrasında taraflar arasındaki gerginlik arttı. Aslında Ripple, Jed McCaleb’ın piyasadaki etkisini azaltmak için kimi yöntemler denemişti.

Örnek verecek olursak; 2020’nin ilk çeyreğinde Ripple, 1.75 milyon dolarlık XRP satışı yaptı ki McCaleb’ın piyasadaki etkisini azaltmayı ummuştu. CryptoWhale adlı trader ise; satış baskısının Jed McCaleb’ın kripto paralarını satana kadar süreceğini ve ancak o zaman fiyatın beklenen büyümeyi görebileceğini belirtti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,357TakipçilerTakip Et
567AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar