Yükleniyor...

Robert Kiyosaki: Bitcoin, altın ve gümüşe yönelin!

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, "Sahte para sisteminden çıkın Bitcoin, altın ve gümüşe yönelin" dedi.

Rober Kiyosaki

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, “Sahte para sisteminden çıkın Bitcoin, altın ve gümüşe yönelin” dedi.

Kripto piyasasının son zamanlardaki yükselişi, birçok beklentiyi ortaya çıkardı. Özellikle kripto sektörünün büyük oyuncuları, Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto paraların yakın zamanda önemli rol üstleneceğini düşünmeye başladı. Bu düşüncelerin temel nedeninde ise doların gelenekselliği ve enflasyonist ekonomi ortamı gösterildi.

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki de benzer düşüncelere sahip. Kiyosaki, yıllardır Bitcoin, altın ve gümüşü öneriyor. 26 Kasım tarihinde Kiyosaki, altının zirve yaptığını belirterek Bitcoin, gümüş ve altın önerisini tekrarladı. Kiyosaki, geleneksel para birimleri için de sert konuştu.

Robert Kiyosaki, Bitcoin konusunda haklı çıktı

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, uzun süredir Bitcoin, altın ve gümüş için adeta yatırım tavsiyesi verdi. 2020 yılından beri Kiyosaki, özellikle Bitcoin için maksimalist davrandı. 2020 yılından önce de Bitcoin konusunda olumlu görüş bildirse de fiyat konusunda düşüş yönünü de görüyordu. Ancak 2020 yılından sonra, Kiyosaki için Bitcoin sadece “alım” yönlü bir yatırım aracı haline geldi.

ABD’nin sürekli dolar bastığını ve geleneksel para sisteminin sorunlu olduğunu savunan Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş konusunda kararlı. Kiyosaki, 26 Kasım tarihinde attığı bir tweet’te yine Bitcoin, altın ve gümüşü önerdi. Kiyosaki’nin bu paylaşımında söylemi ise biraz daha sertti. Kiyosaki, geleneksel para sistemi için sahte tabirini kullandı. Ünlü yazar, sahte para sistemini terk edip Bitcoin, altın ve gümüş alınmasını önerdi.

Kiyosaki, Bitcoin fiyatı ne olursa olsun alım yönlü tavsiyesini sürdürdü. Bitcoin’in 20 bin dolar bandında olduğu zamanlarda bile Kiyosaki’nin yönelimi alım yönlü oldu. Kiyosaki, 2020 yılında bile meşhur üçlü yatırım sepetini öne sürüyordu. 2020 yılındaki bir paylaşımında Kiyosaki, “Ekonomi çöküyor. Jim Rickards altının 50.000 dolara çıkacağını söylüyor. Eğer doğruysa gümüş ve Bitcoin ne kadar yükselecek? Dolar ölüyor. Dikkatli ol.” demişti.

Aradan geçen yıllar, Kiyosaki’yi özellikle Bitcoin konusunda haklı çıkardı. 2 Ekim 2022 tarihinde X platformu üzerinden bir paylaşım yapan Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüş fiyatının alım fırsatı olduğunu söyledi. O tarihte BTC, ortalama 19.750 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Günümüzde ise BTC fiyatı 37.500 dolar seviyesinde. Kiyosaki alım fırsatı dediğinden bu yana, Bitcoin yüzde 85’den fazla yükseliş yaşadı.

2 Ekim 2022 tarihinde ONS altın 1.661 dolar seviyesinde işlem görürken, ONS gümüş ortalama 20,50 dolar seviyesindeydi. Günümüzde ise ONS altın 2.047 dolardan işlem görüyor. ONS gümüş ise 24,79 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner