Yükleniyor...

Robert Kiyosaki, Bitcoin Sahiplerinin Daha da Zenginleşebileceğini Söyledi

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, Fed'in daha fazla para basması halinde Bitcoin sahiplerinin daha da zenginleşeceğini söyledi.

robert kiyosaki

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, Fed’in daha fazla para basması halinde Bitcoin sahiplerinin daha da zenginleşeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü yazar, Fed’in para politikasını değiştirmesinin böyle bir sonuca yol açacağını düşünüyor.

Robert Kiyosaki, Değerli Metalleri de Öne Çıkardı

Kiyosaki, Bitcoin’in yanı sıra, altın ve gümüş gibi varlıkların da değer kazanacağını düşündüğünü söyledi. Yazar, önümüzdeki sürecin “bir sonraki küresel Lehman” olduğunu belirtti ve emekli maaşlarının da artabileceğini söyledi. 2008 yılında Lehman Brothers’ın iflas etmesi, yüksek faizli mortgage krizinin doruk noktası olmuştu.

Kiyosaki şunları söyledi.

“Emekli maaşları bir sonraki Lehmann olacak. Ne yapacaksın? Daha zengin mi yoksa daha fakir mi olacaksın? Altın, gümüş ve Bitcoin’e sahip olan insanlar Fed, Hazine ve Wall Street trilyonlarca sahte dolar bastığında daha da zenginleşecek. Sahte para biriktirenler en büyük kaybedenler olacak. Kaybeden olma”

Kiyosaki, Fed’i enflasyonu ele alma biçimi sebebiyle eleştirmeyi sürdürdü ve piyasa çöküşünden ötürü sorumlu tutmaya devam etti.

Yazar, Nisan ayında enflasyonun kontrol altına alınamaması halinde ABD nüfusunun yaklaşık %50’sinin yok olabileceğini söyledi.

Kiyosaki, FTX ile ilgili yaşanan sıkıntılara karşın Bitcoin ile ilgili olumlu konuşmaya devam etti:

“Bitcoin konusunda hala iyimserim ancak gümüş ve gümüş ETF’i ile aynı şey olarak düşünmeyin. Bitcoin Sam Bankman-Fried demek değil. Sorun FTX’in kendisi”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x