Yükleniyor...

Samsung, Akıllı Telefonları için Ethereum Blockchain Yazılım Geliştirme Kitini Yayınladı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonları için Ethereum Blockchain üzerine yazılım geliştirme kitinin (SDK) beta sürümünü geliştiricilerin kullanımına sundu.

Samsung Ethereum

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonları için Ethereum Blockchain üzerine yazılım geliştirme kitinin (SDK) beta sürümünü geliştiricilerin kullanımına sundu. Kit, en yeni Galaxy serisi akıllı telefonlarda dApp ve mobil Blockchain geliştirmeleri için ek araçlar sağlıyor.

Kit, Samsung’un Galaxy S10e, S10, S10 +, S10 5G ve Galaxy Fold modellerinde Ethereum Blockchain özelliklerini etkinleştirmek için bir sonraki adımı temsil ediyor. Şirket, Mayıs ayında bütçe dostu akıllı telefonlarına da kripto özelliklerini getireceğini söylemişti.

Kit, geliştiricilere kullanıcı hesaplarını yönetme, işlemler için dijital imza yetkilendirmesi ve işlem verilerini değiştirme yolları sunuyor. Ayrıca geliştiricilerin Trezor veya Ledger cihazları gibi soğuk cüzdanlarla da bağlantı desteği sunuluyor. Samsung’un iş ortağı olan geliştiricilere ise daha fazla özelliğe erişim sunuluyor.

Samsung’un akıllı telefonlarını kripto dostu hale getirmek için çalışmalar yapması şirketin basit bir pazarlama stratejisi olarak görülebilir, ancak bunun sonunda asıl kazanan kripto topluluğu olacak. Çünkü dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisinin bu yöndeki çalışmaları gelecekte daha fazla insanı kripto para piyasasına yönelmesine neden olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x