Santiment Ethereum (ETH) Metriklerini Yorumladı, "Umut Verici" Sinyaller Olduğunu Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

Santiment Ethereum (ETH) Metriklerini Yorumladı, “Umut Verici” Sinyaller Olduğunu Söyledi

Veri analiz platformu Santiment, genel geri çekilmenin yaşandığı kripto varlık piyasasında Ethereum'un (ETH) bazı "umut verici" metriklere sahip olduğunu söylüyor.

santiment ethereum eth metriklerini yorumladi umut verici sinyaller oldugunu soyledi

Veri analiz platformu Santiment, genel geri çekilmenin yaşandığı kripto varlık piyasasında Ethereum’un (ETH) bazı “umut verici” metriklere sahip olduğunu söylüyor.

Ethereum bu ay %35 artış gösterdi. Ancak varlık, son 30 günde %99.9 artan rakibi Cardano (ADA) gibi diğer bazı kripto varlıklardan daha az coşkulu bir ay yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Santiment, Ethereum’un daha yumuşak bir fiyat hareketi yaşamasının ETH’nin ADA gibi varlıklara kıyasla şu anda elde tutma riskinin daha az olduğu anlamına gelebileceğini söylüyor. 

Platforma göre, Ethereum’un token dolaşımı da son zamanlarda iki ayın en yüksek seviyelerini aştı.

santiment ethereum eth metriklerini yorumladi umut verici sinyaller oldugunu soyledi 2
Kaynak: Santiment

“ETH ağında hareket eden benzersiz token’ların miktarında bir artış yaşanması, eğer tekrar 3.000 doların altına düşerse, dolaşımın bu yüksek seviyelerde bulunması nedeniyle fiyatın bu seviyede uzun süre kalmayacağının umut verici bir işareti.”

Santiment ayrıca, sosyal medyada dört haftadır destek gören Ethereum’un sosyal duyarlılığının nihayet tarihsel ortalamalara kıyasla düşüşte olduğunu belirtiyor:

santiment ethereum eth metriklerini yorumladi umut verici sinyaller oldugunu soyledi
Kaynak: Santiment

“Eğer bu grafik daha da negatife dönerse, ufukta bir fiyat dibinin (dip satın alma fırsatı) olduğuna dair harika bir işaret olur.”

Platform ayrıca Ethereum’a yatırılan her bir doların ortalama yaşını temsil eden ortalama dolar yatırım yaşına da baktı.

Santiment, boğa piyasasının yeni bir aşamasının başladığının sinyalini verebileceğinden, yatırımcıların bu göstergenin düşüş trendine geçip geçmediğini izlemesi gerektiğini söylüyor. Firmaya göre, ETH’nin ortalama dolar yatırım yaşı bu hafta aşağı doğru düşmeye başladı.

santiment ethereum eth metriklerini yorumladi umut verici sinyaller oldugunu soyledi 3
Kaynak: Santiment

“Mayıs ayının sonundan bu yana, Ethereum’un ortalama dolar yatırım yaşı oldukça istikrarlı bir artış gösterdi. Ama son 3 gün içinde tekrar düşmeye başlayan bronz çizgiyi görüyor musunuz? Bu son derece umut verici bir sinyal çünkü sessiz ETH adreslerine yatırılan atıl dolarların bir kez daha hareket etmeye başladığını gösteriyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x