SEC, BlackRock'ın spot Bitcoin ETF başvurusunu incelemek üzere kabul etti • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusunu incelemek üzere kabul etti

SEC, BlackRock'ın spot Bitcoin ETF başvurusunu incelemek için onayladı.

blackrock

SEC, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusunu incelemek için onayladı.

Kripto para sektöründe süregelen Bitcoin ETF başvuruları bu sefer SEC’ten incelenmek üzere onay aldı. SEC’in incelemek üzere onayladığı başvurular arasında Fidelity, VanEck, WisdomTree, Invesco Spot ve BlackRock‘ın başvuruları yer aldı.

SEC, spot Bitocin ETF’lerini incelemek üzere onayladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir dönemdir kripto para sektöründe merak uyandıran spot Bitcoin ETF başvuruları şimdi SEC’in incelemesinden geçecek. Bu başvurular SEC’ten “incelenmek üzere onay” aldı. Yani bu başvuruların onaylanmadığı anlamına geliyor. Bununla birlikte başvuruların reddedilme olasılığı da hala masada.

Kripto para sektörü geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen spot Bitcoin ETF başvuruları ile kısa süreli bir yükseliş yakaladı. Bununla birlikte Bitcoin 30 bin doların üzerini görürken diğer kripto varlıklarda da yükselişler gözlendi. Ek olarak sektöre olumlu olarak yansıyan bir başka haber de SEC’in bu başvuruları incelemek için onaylaması oldu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu hamlesi başvuruların ne kabul edildiği ne de reddedildiği anlamına geliyor. Süreç ilerledikçe SEC’in alacağı tavrı göreceğiz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x