Yükleniyor...

SEC’ten Bir İlk: Ethereum Token Satışına Onay Çıktı

ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) ilk kez bir Ethereum token satışını onayladı.

SEC Ethereum Token Satışı

ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) ilk kez bir Ethereum token satışını onayladı. Yapılan duyuruya göre SEC’in finans bölümü, Pocketful of Quarters’a (PoQ) Quarters tokenlerini (ERC-20) satmasına onay verdi. Üstelik tokenler tahvil olarak kayıt altına alınmadı.

SEC’in ilk Ethereum token satışına onay vermesi küçük bir haber gibi görünse de aslında kripto para piyasası için oldukça büyük bir gelişme.

PoQ’un CEO’su George B. Weiksner’in henüz 11 yaşında ve online oyun sektörü için evrensel bir sanal para fikriyle öne çıktı. Quarters, farklı oyunlar ve platformlarda kullanılabiliyor. Oyun geliştiricileri Quarters’i Ethereum ile değiş tokuş edebiliyorlar, ancak bu oyuncular için henüz kullanılabilir değil.

Platformun CEO’su henüz çocuk yaşta olunca bazı engellerle karşılaşılmasından dolayı şirketin kurucu ortağı babası. George B. Weiksner’ın babası Michael Weiksner aynı zamanda şirketin CTO’luk görevini üstleniyor.

2018’in Nisan ayında Business Insider’a projenin ortaya çıkışını anlatan George B. Weiksner, “2017 yılında babamla kripto paralar hakkında konuşuyorduk. O sıra aklıma neden tüm oyunlarda geçerli olabilecek bir kripto para olmasın fikri geldi. Çünkü o zamanlar, ne zaman oyundan çıksam kazandığım tüm coin’leri kaybediyordum, bir nevi hakkım yeniyordu. Yani oyun boyunca sarfettiğim tüm emeklerim boşa gidiyordu. Bu yüzden babam kripto paralardan bahsettiğinde oyunlar için kripto para çıkarmak fikri bana anlamlı geldi.” açıklamasında bulunmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x