Yükleniyor...

Selcoin: Sorun Yok, Bitcoin (BTC) 8.200 Dolara Kadar Gerileyebilir!

Dün akşam saatlerinde Bitcoin fiyatı dakikalar içinde 9.

Bitcoin BTC Fiyatı 5

Dün akşam saatlerinde Bitcoin fiyatı dakikalar içinde 9.000 doları aştı ve 5 dakika içinde geldiği seviyenin de altına düştü ve düşüş devam ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatı haberi hazırladığımız sırada 8.328 dolardan el değiştiriyordu.

Bitcoin fiyatının son 24 saatlik değişimi aşağı yönde ve değer kaybı yüzde 5’i geçmiş durumda. Fiyattaki sert yükselişler ne kadar heyecan yaratıcıysa, doğal olarak sert düşüşler de o kadar korku verici. Yükseliş ve hemen arkasından gelen sert düşüş büyük bir tedirginliğe neden olmuş durumda. Bu tedirginlik yüksek satış baskısını tetikledi ve düşüş devam ediyor.

Türkiye’deki kripto topluluğunun bir üyesi olan ünlü analist Selcoin, Bitcoin fiyatı için beklentisinin bir kez daha 10.000 dolar olduğunu ifade etti ve 8.200 dolara kadarki bir düşüşü normal olarak gördüğünü söyledi.

Analiste göre, fiyattaki bu dalgalanma long’ları silkelemek için yapıldı ve olayın arkasında BitMEX var. Analist bu fikrini BitMEX’in zarar etmemek için yaptığını söyleyerek destekliyor.

Analistin değindiği gibi, resmi olmayan BitMEX botu REKT’in attığı tweet’ler marj ticareti yapanların pozisyonlarının bir bir bozulduğunu ortaya koyuyor.

https://twitter.com/BitmexRekt/status/1134131583768780802


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x