Yükleniyor...

Sergey Nazarov Kimdir?

Sergey Nazarov, Chainlink ve SmartContract'in kurucusu bir Rus web girişimcisidir.

sergey nazarov

Sergey Nazarov, Chainlink ve SmartContract’in kurucusu bir Rus web girişimcisidir. Aynı zamanda CryptaMail ve Secure Asset Exchange’in kurucu ortaklarındandır.

Sergey Nazarov Hayatı

Sergey Nazarov, dijital ve gerçek dünyalar arasında veriler aracılığıyla köprü kuran kripto para projesi Chainlink’in kurucusudur. Aynı zamanda SmartContract’in de kurucusu rolünü üstlenen Nazarov, CryptaMail ve Secure Asset Exchange’in de kurucu ortakları arasında yer alır. Bir Rus web girişimcisi olan Sergey Nazarov, her iki ebeveyninin de mühendis olması nedeniyle genç yaşta bilgisayarlarla tanıştı. Nazarov ilk olarak beş yaşındayken “bir klavyenin başına oturdu” ve legolara aşık oldu ve nasıl çalıştıklarını keşfetmek için antika katot ışınlı TV’leri sökmekten keyif aldı. Nazarov, gerçek zamanlı strateji video oyunları oynamaktan da keyif alıyordu.

sergey nazarov

Sergey Nazarov, New York Üniversitesi’nden Felsefe ve Yönetim alanında lisans derecesi aldı. Nazarov, kendi işletmesini kurmadan önce NYU (New York Üniversitesi) Stern School of Business’ta Öğretim Üyesi olarak çalıştı. Ayrıca, Nisan 2009’dan Kasım 2010’a kadar FirstMark Capital’de Yurt İçi Stajyer Yardımcısı olarak görev aldı.

Sergey Nazarov, Kasım 2010’da FirstMark’tan ayrıldıktan sonra son derece uzmanlaşmış Ar-Ge ekiplerini hedefleyen sınırlı bir yatırım fonuyla Rusya’ya döndü. Bunun yanı sıra butik web geliştirme şirketini yönetiyor, Bitcoin ile deneyler yapıyordu. Sergey Nazarov, o sırada mesleği ile nereye gitmek istediğini çözmek için hala mücadele ettiğini, ancak sonunda gelişmekte olan blokzincir teknolojisi sektörüne odaklanmaya karar verdiğini söyledi.

Chainlink Nedir?

Chainlink, gerçek dünya uygulamalarına, verilerine ve bir API’ye bağlanabilen, merkeziyetsiz Blockchain Oracle (uzman) platformudur. Chainlink başlangıçta SmartContract olarak adlandırılmış ve blokzincir ile eski sistemler arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlamıştır. Zincir işleme bir Servis Seviyesi Anlaşması’nda (SLA) belirtilen parametrelerle akıllı sözleşmelere sahiptir. Oracle verileri müdahaleleri önlemek için toparlar, doğrular, ağ üzerine kaydeder ve Chainlink’in yerel Ethereum token’ı LINK ile ödüllendirme yapar. En önemlisi ise bu verilerin akıllı sözleşmelerde kullanılmasını sağlar.

Chainlink şu anda Ethereum blokzinciri üzerinde bulunmakta ve diğer Ethereum dApp’lerine bağlantı desteği sunmaktadır. Birlikte çalışabilirlik tüm projenin odak noktası olduğu için yakında daha fazla ağı desteklemesi beklenmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner