Yükleniyor...

Sırada Kolombiya mı Var? Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu

El Salvador’un öncülük ettiği Bitcoin hareketi büyüyor.

sirada kolombiya mi var kolombiya devlet baskani danismani bitcoin btc hakkinda konustu

El Salvador’un öncülük ettiği Bitcoin hareketi büyüyor. Bitcoin ile ilgilenen ülkeler arasına Kolombiya da katıldı. Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra, CyptoPotato ile yaptığı röportajda Bitcoin’i “şimdiye kadarki en akıllıca yazılım” olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Görüşme sırasında Sierra Castro, görevinin Başkan’a teknoloji ve dijital dönüşümlerle ilgili tüm konularda danışmanlık yapmak olduğunu açıkladı. Bu nedenle ülke, Bitcoin’e daha fazla odaklandı. Röportaj sırasında Sierra Castro şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e harika bir açık kaynaklı proje olarak yaklaştım. Bir süre sonra, temsil ettiği parasal yenilikle de ilgilenmeye başladım ve hala her gün inanılmaz yeni şeyler keşfediyorum… Şu anda ana odak noktalarından biri kripto para birimleri. Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verdiğimiz yenilikçi bir sanal alanımız var. Buradaki fikir, yeniliği teşvik eden ve yatırımı çeken dostane bir düzenlemeye sahip olmak için bu sanal alanda toplanan bilgilerle birlikte.”

Castro Sierra, Çin baskısı ardından hash oranındaki %50’lik düşüşten bahsetti ve ağın “olması gerektiği gibi tepki verdiğini” söyledi. Ağda kalan ve geçiş sırasında çalışmaya devam eden madencilerin başarılı olma olasılığını artırdığını kaydetti ve hash oranının o zamandan bu yana iyileştiğini söyledi. 

Castro Sierra, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesiyle de konuştu. Bunu “cesur bir hareket” olarak nitelendirdi. Kolombiya ulusunun Bitcoin’i yasal olarak kabul edip etmeyeceğinden ise bahsetmedi.

Danışmanın bu yorumları, yükselen enflasyona karşı Bitcoin madenciliğinden yararlanan ve Çin’den göç eden madenciler için yenilenebilir kaynaklar sağlamaya çalışan Paraguay ve Arjantin gibi Güney Amerika ülkelerinin Bitcoin hamlelerinin ardından geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x