Yükleniyor...

Şok eden iddia: Ripple hacklendi, milyonlarca XRP çalındı!

Zincir üstü araştırmacısı ZachXBT, Ripple'ın hacklendiğini ve 213 milyon XRP'nin (112,5 milyon dolar) çalındığını iddia etti.

Ripple XRP

Zincir üstü araştırmacısı ZachXBT, Ripple’ın hacklendiğini ve 213 milyon XRP’nin (112,5 milyon dolar) çalındığını iddia etti.

Kripto para piyasası, Ripple’ın hacklendiği ve milyonlarca dolar değerindeki XRP’nin çalındığı iddiasıyla sallandı. Zincir üstü dedektifi olarak bilinen araştırmacı ZachXBT, X platformu üzerinden yaptığı paylaşımda Ripple’ın hacklendiğini iddia etti.

ZachXBT’ye göre, hacker veya hacker grubu Ripple’a hack saldırısı gerçekleştirdi. Bu saldırı ile 213 milyon XRP’yi ele geçiren hackerlar, 112,5 milyon dolarlık varlığı birçok kripto borsasına transfer etti.

Ripple hacklendi mi? XRP fiyatı ne durumda?

Kripto para piyasasını sallayan iddiaya göre, 213 milyon XRP (112,5 milyon dolar) hacker veya hackerlar tarafından ele geçirildi.

Hackerlar, ele geçirdikleri XRP’leri MEXC, Gateio, Binance, Kraken, OKX, HTX ve HitBTC gibi kripto borsalarına transfer etti. XRP, destek seviyesinde hareket ederken, hack haberinin gelmesiyle birlikte keskin bir düşüş yaşadı ve 0,48 dolara geriledi. Bu düşüşü fırsat bilen kripto yatırımcılarının yarattığı alım baskısı, XRP fiyatını kısa sürede 0,50 dolara geri yükseltti.

xrp grafik

ZachXBT’nin hack iddiası, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen tarafından doğrulandı. Chris Larsen, ZachXBT’nin X paylaşımını alıntılayarak, “Dün, kişisel XRP hesaplarımdan birkaçına yetkisiz erişim oldu, sorunu hızlı bir şekilde yakalayabildik ve etkilenen adresleri dondurmaları için borsaları bilgilendirdik. Kolluk kuvvetleri çoktan olaya dahil oldu.” dedi.

Larsen, hacklenen hesabın Ripple ile ilişkisi olmadığı ve kendi kişisel cüzdanı olduğunu duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner