Yükleniyor...

Bankacılık devi Standard Chartered: ETH 4 bin dolar olabilir

Bankacılık devi Standard Chartered, spot Ethereum ETF'lerinin onaylanacağını ve ETH'nin 4 bin dolara ulaşacağını belirtti.

Ethereum 4 bin dolar

Bankacılık devi Standard Chartered, spot Ethereum ETF’lerinin onaylanacağını ve ETH’nin 4 bin dolara ulaşacağını belirtti.

Spot Bitcoin ETF’lerin onaylanması ve işleme başlamasıyla gözler Ethereum’a çevrildi. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum için de ETF beklentisi hakim durumda.

Bankacılık devi Standard Chartered, ABD’li düzenleyici kurum SEC’nin 23 Mayıs’ta spot Ethereum ETF’lerini onaylayacağını düşünüyor. Bankacılık devi, ETH’nin tıpkı BTC gibi bir fiyat yapısı oluşturarak 4.000 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Standard Chartered spot Ethereum ETF onayı bekliyor

Kripto sektörü, ağırlıklı olarak zaman çizelgesinde yer alan gündemsel olaylar ışığında ilerliyor. 2023 yılının Eylül ayında Spot Bitcoin ETF başvurularının gündem olmasıyla birlikte BTC yüzde 150’lik yükselişe imza attı. Spot Bitcoin ETF’lerin onaylanmasıyla birlikte, gündemde kâr satışı yapılacağına yönelik açıklamalar yer aldı. BTC, kâr satışlarının gerçekleşmesiyle 38 bin dolara kadar düşüş yaşadı.

Gündem ETF’lerden çıkmak üzereyken, Standard Chartered ortamı ısıttı. Bankacılık devi, Ethereum ETF’lerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Standard Chartered’e göre, başlangıçta spot Ethereum ETF başvurularının birkaçı reddedilecek, ancak 23 Mayıs’ta ETF’ler onaylanacak ve piyasaya girişine izin verilecek. Bankacılık devinin öngörüsüne göre, bu süreç esnasında ETH 4.000 dolara ulaşacak.

Standard Chartered ethereum

Standard Chartered Bank’ın forex başkanı Geoffrey Kendrick, “Spot Ethereum ETF’leri için beklemede olan başvuruların, değerlendirilen ETF’lerden ilki için son tarih olan 23 Mayıs’ta onaylanmasını bekliyoruz. Bu BTC ETF’leri için 10 Ocak’a eşdeğer tarih.” dedi.

Bankacılık devi, “ETH fiyatı, BTC fiyatının spot Bitcoin ETF onayı öncesindeki performansına benzer şekilde performans gösterirse, ETH onaya kadar 4.000 dolara kadar işlem görebilir.” şeklinde yorumda bulundu.

Kendrick, SEC’nin kripto paralara açtığı davalarda Ethereum’u bir menkul kıymet olarak sınıflandırmaması nedeniyle ETF’lerin onaylanacağını düşünüyor.

SEC’nin ETH’yi reddetmesi için bir sebep görmediklerini dile getiren banka, Grayscale’in vadeli Ethereum ETF’ini spot ürüne çevirmek istediğini belirtti. Bankacılık devine göre Ethereum ETF’lerinde süreç tıpkı Bitcoin ETF’leri gibi ilerleyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner