Şok İddialar: Vitalik Buterin ve JPMorgan Ripple'a Karşı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Şok İddialar: Vitalik Buterin ve JPMorgan Ripple’a Karşı!

XRP topluluğundan Linda Jones, Vitalik Buterin ve JPMorgan'ın Ripple'a karşı iş birliği yaptığını dile getirdi.

ripple kumpas iddiasi

XRP topluluğundan Linda Jones, Vitalik Buterin ve JPMorgan’ın Ripple’a karşı iş birliği yaptığını dile getirdi.

Ripple ve SEC arasındaki davanın bir gelişmesi olarak ortaya çıkan Hinman Belgeleri’nde, Vitalik Buterin detayı dikkat çekmişti. İddialar, Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin‘in Ripple’da stajer olduğu yönündeydi. Ripple’da stajerlik yapmak isteyen Buterin’in daha sonra Ethereum’u kurması ve Ripple’ın bir türlü belini doğrultamaması ise dikkat çekti. Yazar Linde Jones, bunun bir kumpas olduğunu iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Jones, Buterin ve JPMorgan’ın güçlerini birleştirerek Ripple’a karşı bir kumpas kurduğunu dile getirdi.

Ripple’a Kumpas İddiası: Vitalik Buterin ve JPMorgan Başrolde!

Önemli bir XRP topluluk üyesi olan yazar Linda Jones, ABD Merkez Bankası, JP Morgan ve Vitalik Buterin’in Ripple’a zarar vermek için çabaladığını iddia etti.

Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Jones, Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin’in Ripple’da stajer olarak çalıştığına dikkat çekti. Jones, Buterin’in Ripple’a stajer olarak girmeye çalışma sebebinin bir kumpas olduğunu aktardı.

Linda Jones’ın Ripple’a Kumpas İddiası

Yazar Linda Jones, Vitalik Buterin’in Ripple’da stajerlik yaptıktan sonra ayrıldığına ve Ethereum’u kurduğuna dikkat çekti. Kendi kripto ekosistemini yaratmak isteyen Buterin, Ripple’a karşı hamle yaptı. Buterin, Ethereum’un merkeziyetsiz olduğunu öne sürerek Ripple’ın üstüne çıkmaya çalıştı. Büyük bir destek gören ve ICO’dan topladığı parayla Ethereum’u inşa eden Buterin, daha sonra JPMorgan’ın kapısını çaldı. Dava dosyalarında da yer alan belgelerde görüldüğü üzere JPMorgan, Ethereum ile birçok çalışmada bulundu.

Jones ise bu Buterin’in amacının Ripple’ı geri plana düşürüp öne çıkmaya çalışmak olduğunu ve JPMorgan’ın da Buterin’e yardım ettiğini iddia etti.

Ayrıca Jones, bu kumpasın içinde ABD Merkez Bankası‘nın da olduğunu aktardı. Jones’a göre, ABD Merkez Bankası, Ripple’ın teknolojisini tehdit olarak gördü ve Ripple’a karşı bir Kuzey Yıldızı Projesi‘ni başlattı. Ripple’a karşı bir kripto ekosistemi olan Kuzey Yıldızı Projesi’nin başrolüne ise Ethereum getirildi.

JPMorgan, ABD Merkez Bankası ve Buterin ortaklığıyla yürütülen bu girişim, XRP’yi merkezi bir yapı olarak tanımladı. Bu sayede XRP, yasal süreçlere girerken Ethereum aradan sıyrılacaktı.

Daha önce bir JPMorgan analisti, Hinman Belgeleri’ndeki detayları inceleyerek, Ethereum’un destek gördüğünü belirtmişti.

İddialar bir kenara bırakıldığında, SEC’nin Ripple’a karşı oldukça acımasız olduğu görülüyor. Ancak SEC, Ethereum’un bir menkul kıymet olduğuna yönelik söylemlerden kaçınmayı tercih ediyor.

İddialar ve Cardano Kurucusu Charles Hoskinson

Ripple’a karşı kumpas iddialarında adı geçen bir başka isim ise Cardano Kurucusu Charles Hoskinson oldu. İddialara göre, Hoskinson da Ripple’da çalışan isimler arasında yer alıyor.

Ancak Hoskinson, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Ripple‘da çalışmadığını ve Vitalik Buterin ile karıştırıldığını aktardı. Hoskinson da Buterin’in Ripple’da stajer olarak çalıştığını doğrulamış oldu.

Ayrıca Hoskinson, Ethereum’un kuruluşunda yer almış ve daha sonra projeden ayrılarak Cardano‘yu kurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x