Yükleniyor...

Solana çılgınlığı sürüyor: Yatırımcılar bu altcoin’e odaklandı!

Memecoin çılgınlığı her ne kadar diğer ağlara kaymış olsa da Solana'ya olan talep durmak bilmiyor, Solana için son durum nedir?

jupiter altcoin

Memecoin çılgınlığı her ne kadar diğer ağlara kaymış olsa da Solana’ya olan talep durmak bilmiyor, Solana için son durum nedir?

Solana ekosistemindeki memecoin‘lerin sert yükselişleri bir süredir piyasayı meşgul ediyor. Kripto yatırımcıları, zaman zaman farklı ağlardaki memecoin’lere yöneliyor olsa da merkez üssü Solana olarak yerini koruyor. Solana‘nın DEX’leri ise, memecoin trendinden en çok faydalanan unsurlardan birisi oldu. Özellikle de son dönemin parlayan yıldızı Jupiter (JUP) son 24 saatteki yükselişiyle piyasaya meydan okudu.

jupiter jup coin 1 nisan solana

Solana ağı, ilgili altcoin’leri yukarı taşımaya devam ediyor!

Başta JUP ve JTO olmak üzere Solana bağlantılı pek çok altcoin, yükselişini sürdürüyor. Bu gelişmenin başlıca sebeplerinden birisi ise memecoin avcılığının DEX’ler üzerinde gerçekeşmesi. DEX’ler sayesinde düşük piyasa değerine sahip kripto para birimlerinin al-sat yapılması, ilgili platforma her geçen gün değer katıyor. Bu durumun en net örneği ise Jupiter (JUP) oldu. Birkaç hafta önce piyasaya sürülen JUP, 0,50 dolar bandından 1,75 dolar bandına kısa sürede geldi.

jup coin 1nisan

Memecoin piyasasının bu denli güçlü seyretmesi, Solana ekosistemini yukarı taşımaya devam edecektir. Özellikle de BTC ve ETH fiyatının olumlu seyretmesi halinde ekosistemdeki işlem hacmi giderek artacaktır. Böyle bir senaryoda DEX temelli kripto paralarda yükselişin devamı beklenebilir. Ancak, sistemsel kesintilerin yaşanması, rugpull vakalarının büyük bir oranda artması veya memecoin çılgınlığının azalması halinde tam tersi bir sürece girebiliriz.

Soluksuz bir şekilde yükselişine devam eden JUP, yatırımcılarınının yüzünü güldürdü. Haberin yazımı itibarıyla 1,77 dolardan alıcı bulan popüler coin, ATH’sine çok yakın. 1,85 doların üzerindeki kalıcılık, JUP boğasını hızlandıracaktır. Destek seviyesi olarak takip edilmesi gereken bölgeler ise sırasıyla 1,56 – 1,35 – 1,14 ve 0,86 dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner