Yükleniyor...

Solana’da (SOL) kaos ortamı hakim: Neler oluyor?

Solana (SOL) 200 doların üzerine çıkmakta zorlansa da pek çok veri, sağlıklı bir ilerleyişi ortaya koyuyor.

coinbase analist

Solana (SOL) 200 doların üzerine çıkmakta zorlansa da pek çok veri, sağlıklı bir ilerleyişi ortaya koyuyor.

Solana‘nın yerel token’ı SOL, 24 Mart’tan 26 Mart’a kadar yüzde 12,8’lik bir artış yaşadı, ancak daha sonra 186 dolara doğru bir düzeltmeyle karşılaştı. Buna rağmen yatırımcılar umutlu olmaya devam ediyor ve Solana ağındaki memecoinler ve airdroplar gibi faaliyetlerdeki hareketlilik, SOL fiyatını 200 doların üzerine çıkarabilecek temel faktörler olduğunu gösteriyor.

solana sol 1

Solana fiyatı, Bitcoin düzetlmesi ve düzenleyici ortam ile sarsıldı!

Bitcoin, 26 Mart’ta 71.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunamadı. Bu gelişme, özellikle spot Bitcoin borsa yatırım fonlarından (ETFler) çıkışlarla ilgili olarak yatırımcı güveninin azaldığının bir göstergesi olarak görülüyor. BTC’de yaşanan çıkışlar ile doğrudan altcoin’leri etkiledi. Özellikle de Solana fiyatındaki geri çekilme dikkatlerden kaçmadı.

SOL’deki baskılanma, KuCoin borsasına ve iki kurucusuna karşı suç duyurusunda bulunan ABD Adalet Bakanlığı’nın yakın zamanda başlattığı yasal işlemlerden kaynaklanabilir. ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, KuCoin’i ABD müşterilerine düzenlenmemiş ve lisanssız türev sözleşmeleri sunmakla suçladı. Savcılar, borsanın 5 milyar doların üzerinde “şüpheli ve cezai gelir” içeren işlemleri kolaylaştırdığını ileri sürüyor.

solana agi aktivitesi

Bitcoin spot ETF’lerin gidişatı ve düzenleyici belirsizliklerin kısa vadeli etkileri göz önüne alındığında, SOL fiyatının Solana ekosistemindeki büyümeye olumlu yanıt verme eğiliminde olduğu görülüyor. Memecoin’lerin popülaritesi ile vurgulanan Solana SPL tokenlerinin başarılı performansı, blockchain’in yeni projeler için çekiciliğini artırdı ve böylece SOL tokenına olan talebin devam etmesini sağladı.

solana sol

Solana ağının 30 günlük analizi, kullanıcı aktivitesinde ve hacminde önemli artışlar olduğunu ortaya koyuyor ve bu da SOL’deki düşüş eğilimine karşı bir zorluk teşkil ediyor.

Türev piyasalarda SOL’e yoğun bir ilgi var!

Spot Bitcoin ETF’lerdeki akışı ve piyasanın düzenleme ortamına tepkisini tahmin etmek zordur; bu nedenle yatırımcılar, piyasa duyarlılığını ölçmek için türev piyasa ölçümlerine odaklanmalıdır. Özellikle, ters takas olarak adlandırılan kalıcı sözleşmelerdeki istatistikler, önemli bir yere sahip olur. Bu sözleşmeler kaldıracı dengelemek için gömülü bir oran içerir. Negatif bir oran özellikle açığa satış yapanlardan gelen talebin daha güçlü olduğuna işaret ediyor.

solana sol veri

Son istatistiklere göre, SOL’deki yükseliş pozisyonları için güçlü bir kaldıraç talebinin olduğunu ve buna rağmen fiyatın 195 doları geçememesi göze çarpıyor. Parite, ekosistem ve düzenleyici konu başlıklarıyla karışık bir hal alan Solana’nın bundan sonraki süreci ise merakla izleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner