Yükleniyor...

Solar (SXP) Coin Nedir?

Solar (SXP) erişilebilir, DPoS destekli bir blokzincir ağıdır.

solar SXP

Solar (SXP) erişilebilir, DPoS destekli bir blokzincir ağıdır. Kendi topluluğu tarafından yönetilen bu blokzinciri, Joselito Lizarondo ve Nayiem Willems tarafından 2018 yılında kurulmuştur.

Solar Network Nedir?

Bir blokzincir ağından daha fazlası olan Solar Network, SXP coin kullanan eşler arası, merkeziyetsiz bir ödeme ağı sistemidir. Buna ek olarak Solar, Katman 1, DAO yönetişimi ve bir hisse ispatı (PoS) mekanizması ile açık kaynaklı bir blokzinciri olarak işlev görür. Aynı zamanda, karşılanabilir ve değiştirilemez tokenlar ile merkeziyetsiz uygulamaların (DApp’ler) önemli bir verimlilikle oluşturulmasına izin veren bir Side Ledger Protokolüne sahiptir.

İşlevselliğinin bu yönü, yeni başlayanların bile yararlanabileceği kadar kolaydır. Solar’ın pek çok yönü halihazırda tam kullanımda olsa da, Solar’ın geliştiricileri ağın işlevselliğini ve kullanılabilirliğini yükseltmek için çok çalışmaya devam ediyor. Örneğin, Solar Metaverse ve Solar Launchpad henüz geliştirme aşamasındadır.

solar (SXP)

SXP Coin Nedir?

SXP coin, Solar blokzincir ağının yerel kripto para birimidir. Solar cüzdanlarında SXP bulunduran kullanıcılar, yeni Delegeler seçmek ve yeni yönetişim tekliflerini geçirmek için oylama hakkına sahiptir. Ek olarak, Solar blokzincirindeki faaliyetler için tüm işlem ücretleri SXP kullanılarak ödenir.

Kurucunun cüzdanında yaklaşık 50 milyon SXP tutulur ve hazinenin akıllı sözleşmelerinde 40,8 milyon SXP daha bulunur. Solar (SXP) coin dolaşımdaki arzı 559 milyon adettir, piyasa değeri ise 343 milyon dolardır.

Solar coin satın alınabilecek kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

  • Binance
  • Bybit
  • Bitrue
  • CoinW
  • Bitget

Solar Network Kurucusu Kimdir?

Joselito Lizarondo ve Nayiem Willems, 2018’de Solar Network’ü kurdu. Daha önce Swipechain’i başlatan Lizarondo ve Willems, benzer bir misyonla yani blokzincir teknolojisinden yararlanarak uzak bölgelere sürdürülebilir, temiz enerji çözümleri sağlamak amacıyla Solar’ı geliştirdi.

Solar Blockchain Foundation, Binance’in Swipe’ın (SXP) kalan tedavüldeki hisselerini satın almasının ardından Aralık 2021’de Estonya’da doğdu. Temel odak noktası ise açık kaynak geliştiricileri ve gelişen bir topluluğu içeren bir blokzincir ekosistemi oluşturmaktır.

Solar (SXP) Nasıl Çalışır?

Solar ağı, geliştiricilerin fahiş ücretler olmadan daha ölçeklenebilir bir ortamda yeni projeler başlatmasına yardımcı olmak için DAO yönetimine sahip açık kaynaklı bir blokzincir olan Layer 1’e odaklanır.

Blokzincir kullanıcılarının Ethereum, Polygon ve daha fazlası gibi birkaç üst seçeneği olsa da daha yerleşik ağların, kullanıcıların erişimini ve işlevselliğini sınırlayan birkaç dezavantajı vardır. Örneğin coin ve uygulamaların oluşturulması ve başlatılması, şimdiye kadar yüksek düzeyde deneyim ve bilgi gerektiren karmaşık süreçler olmuştur. Bu işlemler aynı zamanda yüksek ücretlerle ilişkilendirilir ve bu da onları bazı kullanıcılar için erişilemez duruma getirir. Solar kripto ağı, nispeten deneyimsiz geliştiricilerin bile fahiş işlem ücretleri ödemeden token’larını ve uygulamalarını oluşturup başlatabilmeleri için özel olarak geliştirilmiştir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner