Yükleniyor...

Son 24 Saatte Ciddi Bir Yükseliş Yaşayan Audius (AUDIO) Nedir?

Audius, dinleyiciler ve yaratıcılar arasındaki doğrudan işlemleri kolaylaştıran, herkese herhangi bir ses içeriğini dağıtma, para kazanma ve yayınlama özgürlüğü veren merkezi olmayan bir müzik paylaşım ve akış protokolüdür.

audius

Audius, dinleyiciler ve yaratıcılar arasındaki doğrudan işlemleri kolaylaştıran, herkese herhangi bir ses içeriğini dağıtma, para kazanma ve yayınlama özgürlüğü veren merkezi olmayan bir müzik paylaşım ve akış protokolüdür. Audius’un web sitesi, “müzik platformları, şirketlerin veya büyük plak şirketlerinin değil, sanatçıların ve hayranların istediklerini dinlediklerinde en iyi halini aldığını” ve yüklenen parçaların “asla sansürlenemeyeceğini veya kaldırılamayacağını” söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Audius (AUDIO) coin sahipleri protokol yönetişim oylamalarına katılabiliyor. Ayrıca Audius coin kullanıcıların ağ ücretlerinden pay alması amacıyla keşif veya içerik node’larını çalıştırmak için stake etme özelliği de sunuyor. Buna ek olarak sanatçı token’ları ve rozetleri gibi özelliklerin kilidini açmak ve hayranlardan oylama gücü almak için stake etme imkanını da kullanıcılar Audius (AUDIO) sayesinde kazanabiliyor.

CoinGecko verilerine göre Audius, son 24 saat içerisinde %104.4 oranında yükseldi. Token yazını yazıldığı sırada 3.32 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değeri 1.402.567.059 dolar olan Audius’un dolaşım arzı 400.244.277’dir.

Audius şunlardan oluşur:

  • Audius içerik defterini indeksleyen ve meta verileri almak için kolayca sorgulanabilir bir arayüz sağlayan keşif düğümleri;
  • Sanatçılar adına içerik barındırmak ve içeriğe erişim izni vermek için içerik düğümleri;
  • Audius protokolünde erişilebilen tüm veriler için tek bir doğruluk kaynağı olarak içerik defteri, içerik düğümleri tarafından barındırılan içeriğe referansları sabitleme

Audius’u Benzersiz Kılan Nedir?

Audius platformunun tamamen ve her zaman ücretsiz olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Yükleme işlemlerinin, kontrol panellerinin ve platformdaki diğer tüm araçların ücretsiz olduğu ifade ediliyor.

Bunların yanı sıra platformun belki de en önemli özelliklerinden biri sansürlere karşı dirençli olmasında yatıyor. Yapılan açıklamalara göre kullanıcıların içerikleri sansürlenmiyor ya da hiçbir şekilde silinmiyor.

Bunlara ek olarak Audius ile sanatçılar, yaratıcı çalışmaları için merkezi olmayan bir node operatörleri ağıyla güvence altına alınan, değişmez ve zaman damgalı kayıtlar oluşturabiliyorlar. Kullanıcılar, AUDIO yerel platform tokenini kullanarak küratörlü etkileşim için premium özelliklerin kilidini açabiliyor. Sanatçı tokenlerden remiks yarışmalarına kadar Audius, hayranlara hak ettikleri ayrıcalığı vermeyi hedeflediğini dile getiriyor. 

Dün akşam sizlere Audius’un TikTok ile bir birliktelik yaptığını duyurmuştuk. Token bunun ardından ciddi bir yükseliş yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x