Yükleniyor...

Son 24 Saatte, En Çok Ethereum Tasfiyesi Gerçekleşti!

Düşüş yönlü hareketlilik sergileyen kripto para piyasasında, son 24 saatte en çok tasfiye işlemi Ethereum (ETH) tarafında gerçekleşti.

Son 24 Saatte En Cok Ethereum Tasfiyesi Gerceklesti 2

Düşüş yönlü hareketlilik sergileyen kripto para piyasasında, son 24 saatte en çok tasfiye işlemi Ethereum (ETH) tarafında gerçekleşti.

Kripto para piyasası, 12 gündür belirli seviyeler üzerinde hareketliliğini sürdürüyor. Ancak geçtiğimiz gün 400 dolarlık bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC), genel piyasa ürünlerini de aşağı yönlü hareket ettirdi. Bugün de kırmızı mum yakan ve açılış seviyesinde kalan BTC, negatif yönlü etkide bulundu. Genel olarak bakıldığında, BTC tarafında yaşanan karamsar hareketlilik altcoin’leri de etkiledi. Düşüşlerin gerçekleştiği günde, en çok işlem tasfiyesi Ethereum tarafında yaşandı.

Son 24 Saatte, Ethereum Tasfiyeleri Bitcoin’i Geçti!

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saatte piyasalardan 70 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Bu miktarın yaklaşık 30 milyonu, kripto para borsası OKX‘de yaşandı.

Son 24 saatlik dilimde gerçekleşen tasfiyelerin büyük çoğunluğu, long (yükseliş) yönlü vadeli işlemlerde gerçekleşti. Kripto piyasasında altcoin’lerin yaşadığı düşüş, long işlemlerin patlamasına neden oldu. Ancak Bitmex tarafındaki 5 milyon dolarlık tasfiyenin, yüzde 61’ini short (düşüş) yönlü işlemler oluşturuyor. Bu noktada piyasaların döngüsel hareketinin etkisi öne çıkıyor.

Son 24 saatte, 21.8 milyon dolarlık tasfiye ile liderliği Ethereum aldı. En çok tasfiyenin gerçekleştiği Ethereum‘un ardından, 16.17 milyon dolarlık tasfiye ile Bitcoin ikinci sırada yer aldı.

Son 24 Saatte Gerçekleşen Tasfiye Sıralamasındaki Diğer Kripto Paralar

Son 24 saatlik verilere göre, en çok tasfiye gerçekleşen üçüncü kripto para birimi Dogecoin (DOGE) oldu. Popüler kripto para biriminde 3.84 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Bu tasfiyelerin büyük bir bölümünü long yönlü işlemler oluşturdu.

Tasfiye listesinde dördüncülüğü ise Solana (SOL) aldı. Son günlerde yoğun gündem olan Solana, gün içerisinde yüzde 12‘ye yakın bir düşüşle dikkat çekti. Solana tarafında, 3.01 milyon dolarlık bir tasfiye gerçekleşti. Yüzde 12‘lik düşüşün etkisiyle, SOL long pozisyonları tasfiye edildi.

Son olarak, son 24 saatte en yüksek tasfiye oranlarına sahip coin’ler arasında beşinciliği Ripple (XRP) aldı. XRP tarafında, 1.95 milyon dolarlık bir tasfiye gerçekleşti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x