Yükleniyor...

Son 7 Günde Kayda Değer Bir Yükseliş Yaşayan Arweave (AR) Nedir?

Son 7 günde kayda değer bir yükseliş yaşayan Arweave, kripto para topluluğunda da dikkat çekmeyi başardı.

arweave 1920x1080 1 1200x628 1

Son 7 günde kayda değer bir yükseliş yaşayan Arweave, kripto para topluluğunda da dikkat çekmeyi başardı. Arweave, bilgisayar ağları üzerinde dosyaların ve verilerin kalıcı şekilde depolanmasını sağlayan bir yazılımdır. Bu yazılımın çalışma sistemi, diğer merkezi olmayan ve depolama hizmeti sunan SIA gibi uygulamalara benzer. Bu sistem, bilgi depolama hizmeti sunan ağların alım-satım işlemlerini yapmak isteyen kişiler için kripto varlıkların kullanabilecekleri bir platform sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Arweave, “blok örgü teknolojisi” adı verilen merkezi olmayan bir ağ yapısı üzerine inşa edilmiş bir depolama ağıdır. Arweave bir blockchain değil, her bloğu önceki iki bloğa bağlayan bir grafik yapısıdır. Arweave, bir dizi topluluk odaklı uygulama ve platforma sahip kalıcı, merkezi olmayan bir web olan “permaweb”i barındırmak için temel bir ağ geliştiriyor.

CoinGecko verilerine göre Arweave, son 7 günde %75 oranında artarak 25 dolardan işlem görmektedir.

AR Coin, Arweave ana ağının token’ıdır ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Madenci ödülleri: Ağdaki madenciler, veri depolamalarını ve sunmalarını gerektiren yeni bloklar için AR tokenları alırlar. Tek bir cüzdan sahibinin hem kullanıcı hem de madenci olması mümkündür.

İşlem ücretleri: Bir bloğa bir işlemi dahil etmek isteyen kullanıcılar, AR token’larıyla belirtilen işlem ücretlerini ödemek zorundadır.

Protokol aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

Permaweb: Tüm içeriğin kalıcı olduğu, birbirine bağlı belge ve uygulamalardan oluşan bir koleksiyon. Arweave ağının kendisi HTTP üzerine inşa edildiğinden, tarayıcılar ağda depolanan tüm verilere erişebilecekler.

Kar paylaşım toplulukları: Arweave, kurucuları, katkıda bulunanları ve kullanıcıları güçlendirmek için bir ekosistem geliştiriyor. Kurucular, Arweave topluluğu ile bağlantı kurabilir ve sermaye artırma ve topluluklarıyla etkileşim kurma aracı olarak Kar Paylaşım Tokenları yayınlayabilir.

İçerik Denetleme: Node’lar (düğümler) herhangi bir veriyi depolamaya zorlanmaz. Bu nedenle, depolama yalnızca olasılıkla ve ağ düzeyinde garanti edilir ve bireysel madencilerin depolamak istedikleri blokları ve işlemleri seçerek içerik politikalarını uygulamalarına izin verir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x