Yükleniyor...

Son 7 Günde Yükselişe Geçen Anchor Protocol (ANC) Nedir?

Seul merkezli şirket olan Terraform Labs,  DAI dolaşımını aşmayı amaçlayan TerraUSD (UST) stabilcoinine yönelik talebi artırmayı beklediği, beklenen borç verme ve tasarruf protokolü olarak geçen Anchor Protocol’ü başlattı

anchor protocol

Seul merkezli şirket olan Terraform Labs,  DAI dolaşımını aşmayı amaçlayan TerraUSD (UST) stabilcoinine yönelik talebi artırmayı beklediği, beklenen borç verme ve tasarruf protokolü olarak geçen Anchor Protocol’ü başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anchor Protocol’ün yerel tokeni ANC’dir. ANC, stake eden kullanıcılar tarafından oylanabilecek yeni yönetim anketleri oluşturmak için kullanılabilir.

CoinGecko verilerine göre Anchor Protocol, son 7 gün içerisinde yükselişe geçti. Anchor Protocol’ün dolaşım arzı 103.379.103’tür.

Stablecoin‘in cazibesini artırmak için Anchor Protocol, net karlılık ve öngörülebilirliği dengeleyerek diğer Merkezi Olmayan Finans (DeFi) tekliflerinden daha iyi performans gösteren getiriler sunmaya çalışmaktadır. Geliştiricilere göre bu, Terra’nın kendi blok zincirinden doğrulama ödüllerinden gelecek, ancak sonunda bu tür ödüller diğer zincirlerden de entegre edilecek. Anchor Protocol ivme kazanırsa, DeFi alanında güçlü bir oyuncu haline gelebilir ve Ethereum‘un ötesine geçeceği düşünülmektedir.

ANC Token Nedir?

ANC Token, Anchor’un getirisinin bir kısmını yakalamak üzere tasarlanmıştır ve değerinin Anchor’un yönetim altındaki varlıkları (AUM) ile doğrusal olarak ölçeklenmesine izin verir. Anchor Protocol ücretlerini ANC pay sahiplerine paylarına oranla dağıtır ve Anchor’un benimsenmesi arttıkça pay sahiplerine fayda sağlar. ANC’nin paydaşları, protokolü daha da hak eden teklifleri teklif etmeye, tartışmaya ve oylamaya teşvik edilir.

ANC ayrıca borçlanma talebini ve ilk mevduat oranı istikrarını önyüklemek için teşvikler olarak kullanılır. Protokol, ANC tokenlerini ödünç alınan miktarla orantılı olarak stabilcoin borçlularına her blokta dağıtır.

ANC Token Özellikleri

ANC, Anchor’un AUM’uyla orantılı olarak artan bir satın alma baskısı oluşturur. Protokol ücretleri, Terraswap’tan ANC tokenleri satın almak için kullanılır ve bunlar daha sonra ANC stakerlarına stake etme ödülleri olarak dağıtılır.

bAsset Ödülleri

Yatırılan bAsset teminatlarından elde edilen ödüllerin bir kısmı ANC satın almak için kullanılırken, geri kalanı getiri rezervini yenilemek için kullanılır. ANC satın alımları için kullanılan bAsset ödüllerinin oranı, getiri rezervinin envanteri yeterli bir seviyeye yükselirse, yönetim kapsamlı bir şekilde ayarlanabilir. Bir kredi likidite edildiğinde, tasfiye edilmiş teminat değerinin %1’i getiri rezervine gönderilir ve bunun bir kısmı ANC satın almak için kullanılır. Bu ücret, teklif primlerinden ayrı olarak uygulanır.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x