Yükleniyor...

Üç ay önce memecoin’lere yatırım yapsaydınız ne olurdu?

Kripto paraların olmazsa olmazı memecoin'ler, bu sezonda da adından sık sık söz ettiriyor.

yükselengrafik

Kripto paraların olmazsa olmazı memecoin’ler, bu sezonda da adından sık sık söz ettiriyor.

Bitcoin’in (BTC) yükseliş yönlü ivme yakalamasıyla beraber patlama yapan memecoin’ler, piyasayı kasıp kavurdu. Kripto para yatırımcılarının merakla takip ettiği memecoin’ler, adeta kendi boğa sezonunu yaşıyor. Piyasa değeri açısından çok büyük bir paya ulaşan memecoin’ler, son üç ayda nasıl bir performans sergiledi?

1- Pepe (PEPE)

2023’ü yerinden oynatan Pepe (PEPE) aynı performansı bu sezonda da sürdürüyor. Memecoin’lerin trend yakalamasıyla beraber atağa kalkan popüler coin, kısa bir sürede yüzde 728,94’lük bir artış yakaladı. Hacimli yükselişleriyle piyasaya meydan okuyan PEPE, 2024’teki boğa sezonunda adından sık sık söz ettirecek gibi duruyor.

PEPE coin

2- Dogecoin (DOGE)

Kripto para piyasasının en önemli memecoin’i olarak görülen Dogecoin (DOGE), bu sezon beklentilerin altında kaldı. Memecoin’lere oranla çok daha az artış yaşayan DOGE, diğer altcoin’lerin de altında kaldı. Üç ay içinde yalnızca yüzde 153,42 artıış kaydeden DOGE, bir süredir ünlü milyarder Elon Musk’tan aradığı desteği bulamıyor. Bundan dolayı henüz sert yükseliş yaşamayan DOGE’den hala beklentiler büyük.

dogecoin doge memecoin

3- Shiba Inu (SHIB)

Köpekli memecoin’lerin başında gelen Shiba Inu (SHIB), DOGE’ye oranla daha fazla artış yaşamış olsa da yatırımcılarını pek de sevindiremedi. Özellikle de Solana ekosisteminde üretilen meemcoin’lerin büyük bir kısmı, Shiba ekosistemindeki projeleri solladı geçti. Son üç ay içinde yüzde 341,70 yükselen SHIB’in mememecoin sezonunda hangi fiyatlara ulaşacağı merak konusu oldu.

shiba inu memecoin

4- Floki Inu (FLOKI)

Son dönemde yakım işlemleriyle ön plana çıkan Floki Inu (FLOKI), ekosistemine pozitif bir hava kattı. Bu yükseliş sürecinde kayda değer bir performans ortaya koyan FLOKI, çoğu memecoin’i geride bıraktı. Toplamda yüzde 770,74 artış yaşayan popüler coin, tekrardan yükseliş trendine geçti. Özellikle de RWA alanındaki faaliyetlerini hızlandıran FLOKI, yatırımcılarını sevindirecek gibi görünüyor.

FLOKI 1 memecoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner