Yükleniyor...

Spell Token (SPELL) Nedir?

Spell Token, merkeziyetsiz finans kredisi sunan Abracabra platformunun yerel varlıklarından biridir.

spelltoken nedir

Spell Token, merkeziyetsiz finans kredisi sunan Abracabra platformunun yerel varlıklarından biridir.

Spell Token (SPELL) Nedir?

Spell Token, merkezi bir DAO olmamakla birlikte Snapshot üzerinden yönetilen borç platformu Abracadabra.money’in kurucuları tarafından geliştirilmiştir. Token’ın sembolü SPELL’dir. Spell Token Abracadabra Money tarafından geliştirilmiştir. Abracadabra Money ise anonim kişiler tarafından geliştirilmiş bir merkeziyetsiz bir platformdur. Spell Token, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışan ERC-20 akıllı kontratı ile geliştirilmiştir.

Spell Token, kullanıcıların sahip oldukları ancak kullanamadıkları sermayeyi kullanmalarına olanak tanıyan, zincirler arası bir stabilcoin ödünç verme protokolüdür. Spell ile, kasalarda stake yapmaktan elde ettiğiniz faiz getiren tokenlar artık Abracadabra’nın USD sabit para birimi Magic Internet Money (MIM) için teminat olarak kullanılabilir ve başka amaçlar için kullanılabilmektedir. Spell Token, Abracadabra.money’in merkeziyetsiz finans girişiminin bir parçasıdır. Abracadabra Money’nin yönetişim ve hizmet tokeni olan Spell. Governance (staking), Revenue share (staking), Yield farming için kullanılmaktadır.

Spell Token (SPELL) Nasıl Alınır?

Spell token kullanıcıları, Abracadabra platformundaki faiz, borçlanma bedeli ve farklı piyasalardaki tasfiye ücretleri üzerinden pasif gelir elde etmektedir. Spell token, madenciliği yapılan bir token değildir. Abracadabra.money içinde stake edilmektedir. Token şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir.

Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Spell token’ın işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır; Binance, OKX, Bybit, FTX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Spell Token (SPELL) Nasıl Çalışır?

Spell Token (SPELL), Abracadabra.money merkeziyetsiz finans (DeFi) platformunun kriptopara varlığıdır. Kullanıcılar, faiz kazandıran yvYFI, yvUSDT, yvUSDC, xSUSHI ve benzeri kripto varlıkları teminat olarak göstererek karşılığında Magic Internet Money (MIM) isimli stabil kriptoparayı borç olarak alabilirler. MIM, Abracadabra veya diğer DeFi platformları aracılığıyla bir başka stabil kripto para veya popüler kripto paralara dönüştürülebilir.

Abracadabra.money platformu Ethereum, Binance Smart Chain, Avalanche, Fantom ve Arbitrum One ağlarını desteklemektedir. Kullanılan ağa bağlı olarak borç almak ve gelir elde etmek için kullanılabilecek kriptopara varlıkları farklılık göstermektedir. Platformda yer alan köprü aracılığıyla Magic Internet Money’i (MIM) ağlar arasında transfer etmek mümkündür.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner