Yükleniyor...

Spot Bitcoin ETF’ler için iki önemli görüş: Heyecan dorukta!

Eski SEC başkanı Jay Clayton spot Bitcoin ETF'lerde onayın kaçınılmaz olduğunu söylerken, bankacılık devi BTC için 200 bin doları hedef gösterdi.

spot Bitcoin ETF

Eski SEC başkanı Jay Clayton spot Bitcoin ETF’lerde onayın kaçınılmaz olduğunu söylerken, bankacılık devi BTC için 200 bin doları hedef gösterdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde adeta bahar havası yaşıyor. BlackRock ve Fidelity gibi trilyon dolarlık varlıkları yöneten şirketler, spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Bu başvuru ile birlikte kripto piyasasında boğaların iştahı arttı. Eylül ayından bu yana gündemi meşgul eden spot Bitcoin ETF’ler son düzlüğe girdi. SEC’nin 10 Ocak’ta spot Bitcoin ETF başvuruları hakkında karar vermesi bekleniliyor.

Gündeme yönelik sektörden açıklamalar da gelmeye devam ediyor. Eski SEC başkanı Jay Clayton, spot Bitcoin ETF’lerin onaylanmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Bankacılık devi Standard Chartered ise BTC için dikkat çeken fiyat tahmininde bulundu.

Spot Bitcoin ETF’leri beklentileri artırıyor!

Kurumsal şirketlerin spot Bitcoin ETF başvuruları, SEC’nin masasında onay bekliyor. Kripto yatırımcıları, uzun süredir bekledikleri onaya kavuşacaklarına inanmaya başladılar. Kripto piyasasında boğa iştahı hakim durumda.

Eski SEC başkanı Jay Clayton, geçtiğimiz gün CNBC’ye konuk oldu. CNBC’ye ETF’ler hakkında demeç veren Clayton, karar verilecek hiçbir şeyin kalmadığını ve onayın kaçınılmaz olduğunu söyledi. Eski SEC başkanı, onay gelmesi halinde sadece BTC’nin değil, kripto para piyasasının da büyük bir adım atacağını ifade etti.

SEC’nin iç mekaniğini iyi bilen Clayton’un onay kaçınılmaz demesi, yatırımcılardan yoğun ilgi gördü. Clayton’un demeci haricinde bir görüş daha gündemde yer edindi. Bankacılık devi Standard Chartered, geçtiğimiz gün bir not yayımladı. Bu notta, yalnızca 2024 yılında spot Bitcoin ETF’lerine 50 ila 100 milyar dolar arası bir para girişi olacağı belirtildi.

Bankacılık devi

Spot Bitcoin ETF’lerin onaylanması halinde BTC’nin ulaşacağı fiyat seviyeleri hakkında görüşler gelmeye devam ediyor. Standard Chartered, BTC fiyatının 2025 sonuna kadar 200 bin doların üzerine çıkacağını tahmin etti. Bankacılık devi, bu yükseliş senaryosunda ETF’lerin ana etmen olacağını savundu.

Standard Chartered, BTC yorumu haricinde Ethereum hakkında ilginç bir tahminde bulundu. Standard Chartered, SEC’nin bu yılın ikinci çeyreğinde spot Ethereum ETF’ini onaylayacağını aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner