Yükleniyor...

Spot Bitcoin ETF’ler gecikecek dedi, ortalığı karıştırdı!

Perianne isimli bir X kullanıcısının spot Bitcoin ETF'ler gecikecek demesi Bloomberg ETF analisti James Seyffart'ın tepkisini çekti.

Bitcoin spot ETF gecikecek

Perianne isimli bir X kullanıcısının spot Bitcoin ETF’ler gecikecek demesi Bloomberg ETF analisti James Seyffart’ın tepkisini çekti.

Kripto para piyasası spot Bitcoin ETF’lerin onaylanmasını beklemeye başladı. Lider kripto para birimi BTC, olası bir ETF onayını önceden fiyatladı ve 47 bin dolara yükseldi.

Geçtiğimiz gün kurumsallar spot Bitcoin ETF başvurularında son güncellemelerini yaptılar. ETF’lerin işlem ücretlerine kadar her detayı ayarlayan kurumsallar, SEC’nin kararına odaklandı.

Kripto piyasası olumlu gidişatını sürdürürken, Perianne isimli bir X kullanıcısı ortalığı karıştırdı.

Spot Bitcoin ETF’ler hakkındaki paylaşımıyla tepkileri üzerine topladı

X kullanıcısı Perianne, yaptığı spot Bitcoin ETF paylaşımıyla kripto yatırımcılarının tepkisini üzerine çekti.

Perianne, Spot Bitcoin ETF güncellemesi başlığıyla SEC’nin beklemedeki başvuruların S-1’leri hakkında ek yorum talep ettiğini dile getirdi. Perianne, SEC’nin bu hamlesinin ETF’ler konusunda bir gecikme sinyali olduğunu belirtti. Kısa sürede 1 milyondan fazla görüntülenme alan paylaşım, eleştirileri de beraberinde getirdi.

Bir X kullanıcısı, Perianne’ye yanıt vererek, “Bence böyle şeyler yayınladığınız için soruşturulmalısınız, özellikle de satışlara ve insanların tasfiye edilmesine yol açıyorsa.” dedi. Tepkiler ilerleyen dakikalarda daha da sertleşti. Başka bir X kullanıcısı, “Sizden bir kez daha yalan haber ve korkunç raporlama.” diyerek Perianne’nin haberciliğini eleştirdi.

Perianne’nin paylaşımı Bloomberg ETF analisti James Seyffart’ın da dikkatini çekti. Perianne’nin paylaşımını alıntılayan Seyffart, SEC’nin S-1’ler hakkında ek yorum talep ettiğinin doğru olduğunu, ancak bunun bir gecikme sinyali olmadığını belirtti. ETF analisti, gün içerisinde ETF başvurularında daha fazla değişiklik görülebileceğini belirtti.

Daha önce Matrixport’un yayımladığı bir raporda spot Bitcoin ETF’ler reddedilecek demesi, kripto piyasasında yarım milyar dolardan fazla tasfiyeyi ortaya çıkardı. Matrixport’un manipülatif hareket, birçok kripto yatırımcısını mağdur etti. Bu nedenle kripto yatırımcıları ortaya atılan her haber akışını sorgulamaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner