Yükleniyor...

ETF skandalı: Fırsatçı kripto yatırımcısına ağır darbe!

Solana ağında çıkartılan ETF isimli bir memecoin, yüzde 11 bin 600'lük devasa artıştan sonra rug pull çekerek gündeme damga vurdu.

Telcoin (TEL)

Solana ağında çıkartılan ETF isimli bir memecoin, yüzde 11 bin 600’lük devasa artıştan sonra rug pull çekerek gündeme damga vurdu.

Kripto paralarda yüksek kazanç talebi içi boş memecoin projelerle kaldığı yerden devam etti. Haftalardan beri sektörü kasıp kavuran ETF konusu, fırsatçı yatırımcıların yeni durağı oldu. BTC spot ETF kararının sonuçlanmasına saatler kala ETF adıyla çıkartılan memecoin’ler olağanüstü bir artış yaşadı. Ancak bu yükselişlerin neredeyse hepsi hüsranla sonuçlandı.

Önce vezir sonra rezil etti!

Solana ve Ethereum ağı üzerinde çıkartılan ETF isimli memecoin‘ler ilk olarak çok büyük hacim elde etti. Hatta ETF/SOL isimli bir parite, 0,0000007123’ten 0,00008374’e gelerek toplamda yüzde 11.656’lık bir artış sergiledi. Kısa bir sürede böylesine bir artış yaşansa da daha sonrasında rug pull çekilmesi ders niteliğinde bir olay oldu.

Gündemden faydalanmaya çalışan fırsatçı yatırımcılar, çeşitli ağlar üzerinde projeler çıkartıp özellikle de memecoin’lere yatırım yapmaya devam ediyor.

Geçmiş dönemlerde de sık sık şahitlik ettiğimiz bu gelişmeler neredeyse her zaman yatırımcıyı üzmüştü. Örneğin, SEC Başkanı Gary Gensler adına zamanında çıkartılan memecoin’lerin neredeyse tamamı sıfırlanmıştı. Aynı şekilde eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili piyasaya sürülen memecoin’ler sık sık rug pull çekmişti. Sonuç olarak gündemden faydalanarak yatırımcıların bakiyelerine göz diken projelere dikkat etmekte fayda olacaktır.

Ekran Resmi 2024 01 09 10.30.34

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner