Yükleniyor...

Star Trek Yaratıcısının İmzası Canlı Bir NFT Haline Geldi!

"Star Trek" yaratıcısı Gene Roddenberry'nin özgün imzası, yaşayan bir bakteriyel organizmanın DNA'sına kodlandı ve bu hafta sonu Miami'de düzenlenen dünyaca ünlü sanat fuarı Art Basel'de sergilendi.

Agustin Fernandez 219

“Star Trek” yaratıcısı Gene Roddenberry’nin özgün imzası, yaşayan bir bakteriyel organizmanın DNA’sına kodlandı ve bu hafta sonu Miami’de düzenlenen dünyaca ünlü sanat fuarı Art Basel’de sergilendi.

Sanat eserinin yaratıcıları bir NFT aracılığıyla bakterinin DNA koduna imza attı. Haber bültenine göre, sanatla aşılanmış bakteriler “organik materyal üzerinde yaratılıp depolandığından” ve potansiyel olarak “karbon negatif çevresel kategorizasyon vaat ettiğinden” parça “ilk yaşayan, eko” NFT olarak sınıflandırılıyor.

NFT’de kullanılan Roddenberry imzası, ilk olarak popüler bilim kurgu serisini başlatan Lucille Ball’s Desilu Productions ile 1965 sözleşmesinde kullanılmıştı. Habere göre, orijinal olarak imza ile implante edilen bakteri hücresinin üstünde, bakteri yaşıyor, yani hücre NFT’nin bir milyardan fazla kopyasını oluşturacak bir oranda ikiye katlanabilir.

Agustin Fernandez 217

Roddenberry Entertainment COO’su Trevor Roth, şu ifadeleri kullandı:

“Bu NFT de Star Trek gibi, günümüzün yaşam ve teknolojinin sürekli yakınsamasını kabul ederek çevremizdeki dünyaya hitap ediyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x