Yükleniyor...

Step Finance (STEP) Nedir? Step Finance Coin Geleceği

Step Finance, kullanıcıların cüzdanları, LP pozisyonları, Stake Edilen Getiri çiftlikleri, Marj pozisyonları ve daha fazlasıyla ilişkili tokenlerini izleyebilecekleri bir portföy yönetimi panosu ve işlem toplayıcıdır.

stepFinance solana 818x490 1

Step Finance, kullanıcıların cüzdanları, LP pozisyonları, Stake Edilen Getiri çiftlikleri, Marj pozisyonları ve daha fazlasıyla ilişkili tokenlerini izleyebilecekleri bir portföy yönetimi panosu ve işlem toplayıcıdır.

Step Finance kullanıcıları ayrıca Swap gerçekleştirebilir ve bu tür değer tahakkuk hizmetlerinde STEP staker’larına geri dönen herhangi bir ücretle Step içinden çeşitli verim çiftliklerine ve otomatik kasalara girebilir.

Step Finance, bir kullanıcının cüzdanıyla ilişkilendirmiş olabileceği tüm LP’leri, jetonları, çiftlikleri ve pozisyonları toplayan ve bunu sorunsuz bir gösterge panosunda görüntüleyen bir portföy görselleştirme platformudur. Step, DeFi kullanıcılarının bilinçli kararlar vermek için ihtiyaç duydukları tüm işlevler ve bilgilerle sürekli olarak açtıkları sayfa olmayı hedefliyor.

Step Finance (STEP) Nedir?

Step Finance, bir kullanıcının cüzdanıyla ilişkilendirmiş olabileceği tüm LP’leri, jetonları, çiftlikleri ve pozisyonları bir araya getiren ve çeşitli faydalı ölçümler ve görselleştirmelerle birlikte kullanımı kolay bir gösterge panosunda görüntüleyen bir portföy görselleştirme platformudur. Step, DeFi kullanıcılarının bilinçli kararlar vermek için ihtiyaç duydukları tüm işlevler ve bilgilerle tüm gün açık oldukları sayfa olmayı hedefliyor.

Step ayrıca, kullanıcıların gösterge panosundan çiftçilik, havuzlar, takaslar ve otomatikleştirilmiş stratejileri içerebilecek favori protokolleriyle doğrudan etkileşim kurmasını sağlayacak. Bu katma değerli hizmetlerin çoğu, tokenleri STEP token sahiplerine geri almak ve dağıtmak için toplanacak ve kullanılacak bir ücret karşılığında yapılacaktır. Bugün STEP belirtecinin arkasındaki belirteçleri tartışacağız.

Step Finance (STEP) Ne İşe Yarar?

Step Finance, bir kullanıcıya görüntülemek ve işlemleri yürütmek için gerekli bilgileri alabilmek için Solana üzerine kurulu ilgili Programlara (akıllı sözleşmeler) bağlanmalı ve bunları sorgulamalıdır. Uygulanan veya planlanan Step’in temel işlevleri şunlardır:

  • Cüzdan bakiyeleri: Birden fazla cüzdan adresini tek bir görünümde birleştirme seçenekleriyle tek bir adresle ilişkilendirdiğiniz tüm jetonların gösterge tablosu görünümü ve bir dizi temel para birimi cinsinden zaman içindeki değeri görüntüleme.
  • LP belirteçleri görünümü: Solana AMM’lerinde tuttuğunuz mevcut LP jetonlarıyla ilgili bilgileri alın ve havuzların performansını temel para birimi/hodling, ücret geliri, kalıcı kayıp, getiri ve APY’lere kıyasla görselleştirin.
  • Verim Çiftçiliği ve Staking: Step, herhangi bir çiftliğe tek tıklamayla kolay girişle Solana’daki mevcut mahsul çiftçiliği fırsatlarının bir tablosunu sağlayacaktır. Bu sayfada verim çiftliği ödüllerine girin, çıkın ve talep edin. Bu sayfa ayrıca Solana doğrulayıcı düğümlerinde tekli varlık stake etme işlemlerini de yönetir.
  • DEX pozisyonları: Solana’daki tüm DEX’lerin kullandığı veya çatallandığı temel AMM Serum’dur. Bu, kullanıcıların desteklenen herhangi bir jetonu alıp satabilecekleri tam bir DEX sipariş defteridir. Step, mevcut cüzdan bakiyelerini, açık siparişleri, ödenmemiş bakiyeleri ve diğer ilgili bilgileri Serum’daki kullanıcı pozisyonlarına gösterecektir.
  • Yatırım Stratejileri: Step, Şubat 2021 Solana Defi Hackathon’da otomatik bir strateji platformu olarak kuruldu. Bu sayfa DCA, EMA’lar ve RSI’ler gibi otomatik stratejileri ve kullanıcıların kendi özel stratejilerini oluşturmalarını sağlamak için gelecekte potansiyel olarak girebilecekleri diğerlerini kapsayacaktır.
  • Swap toplaması: Solana’daki tüm Programlar birleştirilebilir ve bu nedenle likidite çeşitli havuzlar ve AMM programları arasında bölünebilir. Bu nedenle, kullanıcıların takaslarında mümkün olan en iyi anlaşmayı elde etmelerini sağlamak önemlidir ve Step’in bir DeFi toplayıcısı olması, Step içinden takas toplaması sunmak için iyi bir konuma sahiptir.

Tasarım

STEP’in Solana ekosisteminin ön sayfası olması için tasarım çok önemlidir. STEP ekibi, Step.finance’in Solana ekosistemindeki herkes tarafından her gün kullanılan bir sayfa olmasını hedefliyor. Step, bir kullanıcının cüzdanıyla ilişkilendirmiş olabileceği tüm madeni paralar, LP’ler, çiftlikler ve pozisyonlar için kullanımı kolay bir “Cüzdan görünümü” sağlayan, Step panosundaki diğer tüm projeleri kapsayan bir şey olacaktır.

Tasarım ilkeleri:

  • NET değerinde kullanıcı hesabı için pano hemen üst düzey görünümde olmalıdır
  • Kullanıcı, cüzdanlarıyla ilişkili temel değerleri görüntülemek için bilgileri sorgulayabilmelidir.
  • Önce insanlar, etkileşimler doğal olmalı ve insanların zaten DeFi ile nasıl etkileşime girdiğini yansıtmalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner