Yükleniyor...

Stock-to-Flow Modeli, Bitcoin (BTC) Boğa Piyasasının İkinci Ayağının Yakında Olduğunu Gösteriyor

Popüler stock-to-flow Bitcoin modeli hala olumlu sinyaller gösteriyor ve mevcut boğa piyasası için olası bir ikinci ayağı işaret ediyor.

stock to flow modeli bitcoin btc boga piyasasinin ikinci ayaginin yakinda oldugunu gosteriyor

Popüler stock-to-flow Bitcoin modeli hala olumlu sinyaller gösteriyor ve mevcut boğa piyasası için olası bir ikinci ayağı işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir CryptoPotato haberine göre, çok tartışılan Bitcoin stock-to-flow modelinin arkasındaki kişi olan PlanB boğa piyasasının henüz bitmediğini söylüyor. 18 Ağustos’taki bir tweet’te analist, Bitcoin S2F ve zincir üstü fiyatlandırma sinyallerinin hala bu döngünün ortasında olduğumuzu gösterdiğini söyledi.

Dördüncü döngü için hedef fiyat 100.000 doların oldukça üzerinde bulunuyor. Ancak modele göre işler yolunda giderse, önümüzdeki üç yıl içinde herhangi bir zamanda bu fiyata ulaşabilir. Nasıl böyle bir sonuca vardığı sorulduğunda ise PlanB şu yanıtı verdi:

Bitcoin’in Kıtlığı 

Stock-to-flow (S2F) modeli ilk olarak Mart 2019’da yayımlandı ve arz üretimi ile mevcut stok arasındaki ilişkiyi araştırırken, esas olarak Bitcoin’in kıtlık yoluyla değerini hesapladı.

Model, şimdiye kadar oldukça doğru bir şekilde çalıştı ve yaratıcısı, bu döngü sırasında fiyatların daha gidecek çok yolu olduğunu iddia ediyor:

“Bana kalırsa yukarı çıkıyoruz, önce 100.000 dolar, sonra 288.000 dolar.”

Bu ayın başlarında PlanB, BTC Temmuz ayını 41.000 doların üzerinde kapattığında modelin saat gibi çalıştığını söyledi.

Haziran ayının sonlarında model, BTC fiyatlarının Kasım ayına kadar 98 bin doları aşacağını tahmin ediyordu. Bunun için ise artık yalnızca 3 ay kaldı.

Bu fiyat artışlarını tahmin etmede kullanılan metodolojiye karşı birkaç olumsuz görüş de bulunuyor. Tahmin edilen fiyatla karşılaştırıldığında gerçek fiyatı izleyen S2F çarpanı, aslında olması gerekenden -0.83’lük bir sapma olduğunu bildirdi.

Bitcoin (BTC) Fiyat Görünümü

Bitcoin fiyatları ise son birkaç gündür düşüyor. CoinGecko’ya göre, son 24 saatte %2.9 daha gerileyerek 44.500 dolara kadar çekildi.

Daha fazla düşüş, varlığın 50 günlük hareketli ortalaması olan 41.000 dolar civarında olan büyük destek bölgesine doğru yönelmesine neden olabilir. 

Yukarı yönde, Bitcoin boğaların yeniden güçlenmesi için 48.000 doların hemen üzerindeki son zirvedeki direnci kırması gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x