Yükleniyor...

SUI Coin Airdrop Gelecek Mi? SUI Coin Nedir?

Sui Projesi Nedir?

Sui Projesi Nedir? 

Sui, yaratıcıların ve geliştiricilerin web3’te milyar kullanıcıya hitap eden deneyimler oluşturmasını sağlamak için tasarlanmış ve yaratılmış ilk izinsiz layer-1 blok zinciridir. Mysten Labs tarafından geliştirilerin Sui blok zincir ağı, Aptos gibi Facebook Diem projesinin yaratıcıları tarafından kurulmuştur. Rust üzerinde yazılmış olan ağın kullandığı programlama dili ise yine Aptos gibi Move programlama dilidir. Aptos’un da layer-1 blok zinciri olduğunu düşünürsek iki proje arasında birçok benzerlik mevcut. SUI projesi yakın dönemde FTX Ventures, Jump Crypto, Apollo ve Binance Labs gibi önemli yatırımcılardan aldığı fonlarla birlikte 2 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Birçok kripto para uzmanı da Sui’nin layer-1 projeleri arasında büyük bir potansiyeli olacağını düşünmekte. 

Sui’nin Öne Çıkan Özellikleri 

Sui projesinin öne çıkan özeliklerine göz gezdirdiğimizde eşsiz, ölçeklenebilir ve anında çözüm üreten bir proje olduğunu görüyoruz. Benzeri görülmemiş düşük gecikme süresi sunan bu projede bunların dışında ana geliştiricilerin erişebileceği güvenli bir akıllı sözleşme dili kullanması, zengin ve birleştirilebilir on-chain varlıkları tanımlama yeteneği, Web3 uygulamaları için daha iyi kullanıcı deneyimi bu projenin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Sui aynı zamanda sektör lideri performans, maliyet, programlanabilirlik ve kullanılabilirlik elde ederken Web3’ün büyümesiyle ölçeklenebilen tek blok zincirdir. Şu anda devnet aşamasında olan projenin test amaçlı cüzdanı tarayıcı eklentisi olarak kullanılabiliyor.

Sui Coin Nedir? 

Oyundan finansa kadar zengin ve dinamik zincir üstü varlıklar oluşturmak için sınırsız bir platform olan Sui’nin bir de yerel kripto varlığı bulunmakta. Sui Coin adını taşıyan bu varlık hisse kanıtı algoritmasını kullanarak hem çevreci bir yaklaşım sunuyor hem de maksimum verimlilik sağlamayı amaçlıyor. Toplam token arzına baktığımıda ise SUİ’nin arzının 10 milyar token olarak sınırlandırıdığını görüyoruz. Bu 10 milyar tokenlik arzın bir kısmının ana ağ lansmanında likit olması ve kalan coinlerin önümüzdeki yıllarda hisse ödül sübvansiyonları olarak dağıtılması planlanıyor. Bu arada yatırımcılar, Sui Coin ile Proof of stake mekanizmasına katılmak ve bir dönem stake etme gibi bir imkana da sahip.

SUI’nin Airdrop Planı

Aptos’un ardından bütün gözleri üzerine çeken SUI projesinin resmi Discord kanalı gördüğü yoğun ilgi sonucunda kilitlendi. Bununla birlikte SUI ekibi Twitter hesabı üzerinden yoğun ilgiye neden olan AirDrop planları ile ilgili açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada:” Son zamanlarda SUI topluluğunda heyecanı görmeyi seviyoruz. Ancak SUI airdroplaro ve tokenleri ile ilgili yanlış bilgiler fark ediyoruz. SUI mevcut durumda herhangi bir yerden satın alınmıyor ve listelenmiyor. Ayrıca resmi bir AirDrop planımız yok, bunun için henüz erken.” ifadeleri kullanıldı. 

Kripto para sektöründe heyecan ve merak uyandıran projenin Airdrop’u yakın zamanda gerçekleştirilmeyecek fakat ilerleyen günlerde projenin resmi Twitter ve Discord kanalları üzerinden yapılacak açıklamaları takip ederek son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner