Yükleniyor...

Swipe (SXP) Nedir? SXP Coin Yorum ve Geleceği

Diğer kripto para birimlerinin aksine Swipe (SXP), yalnızca dağıtılmış bir ağ tarafından desteklenen bir protokol değildir.

Swipe (SXP)

Diğer kripto para birimlerinin aksine Swipe (SXP), yalnızca dağıtılmış bir ağ tarafından desteklenen bir protokol değildir.

Swipe, 2019 yılında bir teknoloji start-up uzmanı olan Joselito Lizarondo tarafından piyasaya sürüldüğünde, çok çeşitli kullanıcı özellikleri, sağlam sigorta poliçeleri ve cömert kart sahibi ödülleri ile gelişen kripto kartı sektörünü ele geçirmeyi amaçladı.

Swipe, şirketi Haziran 2020’de açıklanmayan bir bedel karşılığında özel bir anlaşmayla satın alan borsa devi Binance’in dikkatini hızla çekti.

O zamandan beri Swipe, ön uç kripto kart teklifinden Binance’in Temmuz 2020’de İngiltere ve AB müşterilerine sunulan kendi kripto kartını destekleyen uygulama programlama arayüzüne (API) bir dönüşüm geçirdi.

Swipe, kendi kripto kartını da yayınlayan ABD merkezli kripto borsası FTX’e benzer arka uç hizmetleri sağlıyor.

Swipe’ın kendi kripto kartı güneşte sadece kısa bir büyünün tadını çıkarırken, şirketin kendisi bir dizi önemli ortağı destekleyen bir API olarak gelişiyor ve aynı zamanda şu anda beta modunda olan kendi merkezi olmayan borsasını (DEX) işletiyor.

Tüm bunları mümkün kılan, Swipe’ın ERC-20 protokollerine dayanan yerel kripto para birimi olan Swipe (SXP) tokenidir.

Swipe (SXP) Nedir?

Diğer kripto para birimlerinin aksine Swipe, yalnızca dağıtılmış bir ağ tarafından desteklenen bir protokol değildir. 

Bunun yerine Swipe, birlikte kullanıcıların fiziksel ve dijital konumlarda nakit ve kripto varlıkları satın almasına ve harcamasına izin vermek için tasarlanmış bir yazılım ve dijital cüzdan ekosistemidir. 

Kar amacı gütmeyen bir şirketin ürünü olan Swipe cüzdanlar, Visa banka kartlarına ve bir akıllı telefon uygulamasına daha fazla bağlanabilir ve geleneksel mobil cüzdanlara aşina bir deneyim sunar. Bu, ücretsiz Spotify hesaplarıyla birlikte Bitcoin’de %8’e kadar nakit para iadesi alma yeteneği gibi özel kart sahibi avantajlarını içerir.

Bununla birlikte, Swipe cüzdanları, yalnızca özel kripto para birimi SXP’nin entegrasyonuyla mümkün kılınan bir dizi yeni özellikle geliştirilmiştir. 

Örneğin, Swipe banka kartları için ücret almaz. Bunun yerine, kullanıcılar ek avantajlarla banka kartlarına erişmek için SXP tokenlerini paylaştırır. Kullanıcılar Swipe ağındaki özel sözleşmelere ne kadar çok SXP tokeni kilitlerse, o kadar fazla avantaj elde ederler. 

En az 30.000 SXP stake ederek, bir kullanıcı ücretsiz Netflix ve Spotify hesaplarının yanı sıra Bitcoin’de %8 geri ödeme almaya uygun özel bir banka kartına yükseltilebilir. 

Swipe’ı Kim Yarattı?

Swipe, merkezi Londra’da bulunan ancak ABD, Estonya ve Filipinler’de faaliyet gösteren Joselito Lizarondo tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir şirkettir.

Swipe, bir dizi özel ve halka açık token satışından yaklaşık 24 milyon dolar topladı. Bu bağış toplama alıştırmalarında, ilk token arzının %20’sini temsil eden yaklaşık 60 milyon SXP satıldı. 

2020 yılında Swipe, kripto para borsası Binance tarafından satın alındı. Swipe’ın platformu artık kullanıcıların fiziksel konumlarda kripto para harcamasına izin veren bir banka kartı olan Binance Card’ı desteklemek için kullanılıyor.
 

Swipe Nasıl Çalışır?

Swipe ağı, kullanıcılar adına kripto para yatırmak ve onlara çeşitli avantajlar sağlamak için Ethereum blok zincirini kullanır.

Bununla birlikte platform, geleneksel ödeme altyapısıyla uyumluluğa izin veren ve böylece satıcılara ödeme gibi özellikleri sağlayan zincir dışı bir API de çalıştırıyor. 

Swipe Cüzdanı

Swipe’ın özelliklerinden yararlanmak isteyen herkes, Swipe cüzdanı aracılığıyla bunu yapabilir. 

Dijital cüzdan uygulaması, kullanıcıların doğrudan Swipe tarafından sunulan 30’dan fazla kripto para biriminden herhangi birini para yatırmasına ve satın almasına olanak tanır. Ayrıca cüzdan, kripto varlıklarını saklamak ve bir kripto para birimini diğerine dönüştürmek için kullanılabilir.

Swipe’ın ekosisteminin merkezinde, kullanıcıların tüccarlara ödeme yapmak için Swipe kartını kullanma yeteneği vardır. Bu durumda, ağdaki akıllı sözleşmeler, cüzdanda depolanan herhangi bir kripto para birimini, satın alma noktasında yatırımcılar tarafından kabul edilen gerekli nakit ödemeye otomatik olarak dönüştürecektir.

Kullanıcılar, cüzdan uygulaması aracılığıyla kartlarını yönetebilir ve istedikleri zaman kartlarını yükseltmek için gerekli miktarda SXP’yi stake edebilirler. 

SWIPE SXP VISA Card
Swipe (SXP)

SXP’i Değerli Yapan Nedir?

SXP kripto para birimi, Swipe ağının bakımının ve işletilmesinin merkezinde yer alır ve Swipe ekosistemindeki çeşitli hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabilir.  

Her şeyden önce, SXP, SXP Ağındaki işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Not olarak, bu ücretin %80’i ağdaki akıllı sözleşmeler tarafından “yakılır” veya dolaşımdan çıkarılır.

Yazılımın kurallarına göre, SXP tokenlerinin arzı sınırlıdır, yani sadece maksimum 300 milyon token olacaktır. 

Bununla birlikte, protokol aylık 2 milyondan fazla SXP yayınlıyor ve bu tokenlerin bazıları ağın çalışmasına yardımcı olan kullanıcılara stake ödülleri olarak dağıtılıyor. Kalan tedarik, Swipe şirketine verilir ve Swipe’ın ekibine ve kurucularına geri ödeme yapmak için kullanılır.

SXP token arzındaki planlı azalmalar nedeniyle, mevcut toplam SXP miktarının sadece 100 milyon birim kalana kadar zamanla azalması bekleniyor.

Kullanıcılar, Swipe ekosistemindeki çeşitli özelliklere erişmek için SXP’yi stake edebilir. Kullanıcılar, SXP’ye sahip olarak ve stake ederek, diğer olası değişikliklerin yanı sıra ödül dağıtımları ve işlem ücretleri gibi ağ kuralları üzerinde oy kullanma olanağı elde eder.

Kullanıcılar minimum 1.000 SXP depozito ile ağın yönetimine katılabilir ve 300.000 SXP’nin üzerinde stake edenler Swipe ağında değişiklik önerebilir. 

SXP’yi belirleyenler ayrıca, her gün piyasaya sürülen 20.000 SXP’lik bir pay kazanmaya devam ediyor; bu, kullanıcı oylarına göre dalgalanabilecek bir miktar. 

SXP Coin Yorum ve Geleceği

Swipe, bir banka kartı ve mobil uygulama aracılığıyla kripto para birimlerine erişmenin kolaylığı ve hızının popülerlik kazanacağına  inanan yatırımcıların ilgisini çekebilir .

Daha iyi ödüllerin kilidini açmak için belirli bir miktarda SXP gerektiğinden, müşterilerin herhangi bir banka kartı kademesine olan ilgilerine göre SXP satın almaları gerekecektir.

SXP 1Y graph coinmarketcap
Swipe (SXP) Grafiği

SXP Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 SXP Coin 11.33 TL TL’den işlem görüyor. SXP Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 9.06% değişim gösterdi. SXP Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 9,853,286 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 212,239,681 $ dolar seviyesinde.

SXP Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 SXP Coin 0.351522 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Ocak ayı itibariyle SXP Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 5.86 dolarla kaydetti. Bununla birlikte SXP yılın en düşük seviyesini ise 1,13 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner