Yükleniyor...

Swisscom, DeFi Verileri İçin Chainlink (LINK) Düğümünü Başlattı

Swisscom, Oracle hizmetinme veri sağlama konusunda Deutsche Telekom'a katılıyor.

swiss

Swisscom, Oracle hizmetinme veri sağlama konusunda Deutsche Telekom’a katılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İsviçre’nin en büyük telekomünikasyon sağlayıcısı olan Swisscom, DeFi için veri sağlama adına bir Chainlink (LINK) oracle düğümü başlatıyor.

Oracle servis sağlayıcısı Chainlink, Swisscom’un DeFi’a dahil olan ikinci telekom şirketi olduğunu açıkladı. Almanya’nın en büyük telefon şirketi olan Deutsche Telekom, halihazırda Chainlink’in ana veri sağlayıcıları arasında yer alıyor.

Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov, CoinDesk’e verdiği demeçte Swisscom’un, yüksek kaliteli bir düğüm operatörü olmak için önemli olan yüksek güvenlik standartlarına sahip olduğunu belirtti.

Merkezi Bern yakınlarındaki Ittigen’de bulunan Swisscoim’un %51’lik kısmı İsviçre hükümetine aittir. Şirketin bünyesinde 19.000 çalışan yer alıyor.

Blockchain uygulamaları veya akıllı sözleşmeler, finansal sözleşmeler için fiyat verileri veya bir sigorta poliçesi bilgileri gibi zincir dışı verilere ihtiyaç duyar. Oracle düğümleri de sürekli olarak zincir dışından Chainlink ağına veri gönderir. Verileri burada birleştirilerek blockchain uygulamaları için toplu bir şekilde kullanıma sunulur.

Swisscom’un fintech inovasyon müdürü Dominic Vincenz, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Merkezi olmayan ağlarda, güvenilir zincir dışı verileri kullanılabilir hale getirmenin, dijital varlıkların gelecekteki gelişimi için son derece kritik olduğuna inanıyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x