Yükleniyor...
Sponsored

TCMB Başkanından Dijital Para Açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı, İT-İSEDAK Merkez Bankaları Forumu Toplantısı Açış Konuşması'nda dijital para birimlerinin önemine vurgu yaptı.

TCMB Baskanindan Dijital Para Aciklamasi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı, İT-İSEDAK Merkez Bankaları Forumu Toplantısı Açış Konuşması’nda dijital para birimlerinin önemine vurgu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uluslararası ticarette dijital para birimlerinin kullanılması son dönemde birçok ülkenin gündeminde yer alıyor. İran bu konu üzerindeki ilk adımlarını atarak ithalat gerçekleştirmişti ve Rusya’da uluslararası ticarette kullanılmak üzere dijital para birimi için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Türkiye’de de gündeme gelen konulardan birisi dijital paraların kullanım olanakları oldu.

TCMB Başkanı: Dijital Para Dikkate Alınmalı

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, İİT-İSEDAK Merkez Bankaları Forumu Toplantısı Açış Konuşması’nda, küresel boyuttaki finansal sorunlara ve çözümlere değindi.

Kavcıoğlu’nun gündeminde ağırlık olarak finansal çalışmaları çözüme ulaştırılması yer aldı. Çözüm odaklı yeni finansal sistemlere ve dijital para birimleri hakkında açıklamalar yapıldı.

Ülkeler arası daha entegre bir finansal bir sistemin inşa edilmesinin, kazan-kazan prensibi doğrultusunda verimli sermaye dağılımına olanak sağlayacağını belirten Kavcıoğlu, konuşmanın devamında dijital para birimiyle ilgili şunları söyledi:

“Ülkeler arası ticarette milli para birimlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve merkez bankası dijital paralarının kullanım olanakları üzerinde çalışılması bu konuda dikkate alınması gereken iki önemli husustur”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x