Yükleniyor...

Tehlike kapıda: Devasa AVAX kilit açılımı geliyor!

TokenUnlocks verilerine göre, boğa koşusu yaşayan Avalanche'ta (AVAX) 231 milyon dolarlık token kilit açılımı gerçekleşecek.

AVAX Grafik

TokenUnlocks verilerine göre, boğa koşusu yaşayan Avalanche’ta (AVAX) 231 milyon dolarlık token kilit açılımı gerçekleşecek.

Kripto piyasasının majör’lerinden Avalanche, son zamanların en çok konuşulan projelerinden birisi oldu. Avalanche’ın yerel token’ı AVAX, son bir ayda yüzde 175 yükseliş yaşadı. AVAX, 8,65 dolar seviyesinden başladığı yükselişiyle 20 doların üzerine çıkmayı başardı. Sansasyonel yükseliş, piyasanın pozitif olması ve Solana (SOL) yükselişiyle ilişkilendirildi.

AVAX yükselişi göz kamaştıran bir seviyeye geldi. Ancak TokenUnlocks verilerine göre bu yükseliş her an gölgede kalabilir. Veriler, 24 Kasım tarihinde 231 milyon dolar değerinde AVAX’ın kilidinin açılacağını ortaya çıkardı. Kilit açılımıyla birlikte 10,24 milyon AVAX dolaşıma dahil edilecek.

Avalanche (AVAX) kilit açılımı fiyatı etkileyebilir

Bir ayda yüzde 175’lik yükselişe ev sahipliği yapan Avalanche (AVAX), 24 Kasım tarihinde dev miktarda token kilit açılımı gerçekleştirecek. TokenUnlocks’tan elde edilen verilere göre, 231 milyon dolar değerinde 10,24 milyon AVAX’ın kilidi açılacak.

Avalanche AVAX

Kilidi açılacak 10,24 milyon AVAX’ın 4,5 milyon adeti ekibe aktarılacak. Ekibe transfer edilecek miktarın ortalama değeri 100 milyon dolar civarında. Diğer taraftan 2,25 milyon AVAX ise stratejik partnerlere gönderilecek. Partnerler, 50 milyon dolarlık AVAX’a sahip olacak. Kalan AVAX’ların 1,67 milyonluk kısmı Vakfa ve 1,13 milyonluk kısmı airdrop’a gönderilecek. Vakfa aktarılan miktar 37 milyon dolara yakın seviyede olurken, airdrop için ayrılan miktar 25 milyon dolar civarında.

Kilit açılımının büyüklüğü ve dağıtımı, potansiyel bir düşüşü tetikleyebilir. AVAX fiyatı hali hazırda şişmiş olarak görüldüğü için, 20 doların altına hızlı bir şekilde gerileyebilir.

AVAX grafik

Grafiğe bakıldığında, satış baskısının şiddetlenmesi AVAX fiyatını 21,53 dolar desteğine gerileyebilir. Bu destek noktasından güç toplayamazsa AVAX, 19,71 dolara keskin bir düşüş yaşayabilir. 19,71 dolar güçlü bir destek noktası olsa da kilit açılımı etkisiyle kolay bir şekilde kırılabilir. Bu kırılım, AVAX fiyatını 16,97 dolara kadar düşürebilir. Diğer taraftan AVAX, pozitif bir yapıya bürünür ve fiyat istikrarı sağlanırsa 22,75 doları yeniden geri alabilir. Bu durumda AVAX, kısa sürede 24,63 dolar direncini test edecektir. 24,63 doların kırılımı ise AVAX fiyatını 26,22 dolar bölgesine itebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner