Teksas, Bitcoin (BTC) ve Blockchain'de Dünya Lideri Olmaya Hazırlanıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Teksas, Bitcoin (BTC) ve Blockchain’de Dünya Lideri Olmaya Hazırlanıyor

Teksas'a doğru gerçekleşen 'Büyük Madencilik Göçü'nü başlatan şey, farklı gelişmelerin de yaşanmasını sağlıyor.

teksas

Teksas’a doğru gerçekleşen ‘Büyük Madencilik Göçü’nü başlatan şey, farklı gelişmelerin de yaşanmasını sağlıyor. Şimdiye kadar Teksas Blockchain Konseyi 70 üyeye ulaştı. Organizasyon, Başkan Lee Brachter tarafından yönetiliyor. Eyalet önümüzdeki Cuma günü, şimdiye kadarki en büyük devlet düzeyinde blockchain zirvesi olacak bir etkinlik olan Teksas Blockchain Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak.

Senatör Ted Cruz (R-TX), Senatör John Cornyn (R-TX) ve Senatör Cynthia Lummis (R-WY) etkinlikte konuşurken, Bitcoin’in Teksas için yapabilecekleri anlatılacak. İlk Teksas Blockchain Zirvesi, Teksas’ın dijital para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin büyümesinden nasıl yararlanabileceğine olan ilgi miktarı için bir ölçüt haline gelebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teksas Valisi Greg Abbott, Teksas Blockchain Konseyi ile iki kez bir araya geldi. Son zamanlarda Abbott, Twitter’da “Teksas kripto lideri olacak. Kripto para birimi şimdi Teksas marketlerine geliyor” yönünde açıklamalarda bulundu. Abbott bu ifadeleri kullanarak HEB’in bazı Teksas marketlerine kripto para birimi kioskları koyma kararına atıfta bulunuyordu.

Teksas Blockchain Derneği Başkanı Lee Brachter ise şunları söyledi:

“Teksas, çeşitli nedenlerle blockchain inovasyonu için tercih edilen yargı bölgesi olmaya hazırlanıyor; Texas Blockchain Konseyimizin, Temsilci Tan Parker ve Senatör Angela Paxton gibi kanun yapıcılarla birlikte çalışarak girişimcilerin yenilik yapmasına olanak tanıyan yasal ve düzenleyici çerçeveler oluşturma çabaları, Teksas’ta yıllardır geliştirilmektedir.”

Teksas House Bills 1576 ve 4474, 2021 yılının Haziran ayında Vali Greg Abbott tarafından imzalandıktan sonra 1 Eylül’de resmen yürürlüğe girdi. Texas House Bill 1576, blockchain teknolojisi üzerine bir çalışma grubu kuruyor. HR 4474, Tekdüzen Ticaret Kanunu’nu kripto para birimini tanımak için güncelleyen ve Rhode Island ve Wyoming ile birlikte bunu yapan en son eyalet haline gelen bir yasa tasarısıydı. Bu arada, Teksas Bankacılık Departmanı Komiseri, Teksas eyaletine bağlı tüm bankalara kripto para birimini saklama yetkisi veren bir bildiri yayınladı. Vali Abbott ayrıca blockchain konularında çalışma grubuna dört yeni uzman atadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x